Trwa ładowanie...

Lekarz powiedział, że to "cud". Nowe informacje o stanie zdrowia Marty Kubackiej

W najnowszym wywiadzie Dawid Kubacki opowiedział o tym, jak obecnie czuje się jego żona. To pierwsza rozmowa od momentu, gdy Marta Kubacka nagle zachorowała i trafiła do szpitala.

Nowe informacje o stanie zdrowia Marty KubackiejNowe informacje o stanie zdrowia Marty KubackiejŹródło: Instagram, fot: dawid.kubacki.official
d1glvq6
d1glvq6

19 marca br. Dawid Kubacki wycofał się z rywalizacji w Pucharze Świata w Vikersund i wrócił do Polski. Jak sam poinformował, powodem tej decyzji była choroba żony. Marta Kubacka trafiła do szpitala z przyczyn kardiologicznych.

Stan kobiety lekarze określali jako ciężki, dlatego Kubacki zdecydował, że zakończy tegoroczny sezon i skupi się na rodzinie. Z Polski i całego świata płynęły do małżonków słowa wsparcia, a w intencji szybkiego powrotu do zdrowia Marty Kubackiej, bp Damian Muskus odprawił specjalną mszę.

Nowe informacje nt. stanu zdrowia żony Dawida Kubackiego

W najnowszym wywiadzie dla Eurosportu, skoczek przekazał, w jakim stanie jest teraz jego żona.

- Najważniejsze jest to, ze serce wróciło do pracy, bije samodzielnie. Parametry medyczne na początku bardzo kiepsko rokowały. To też się zaczęło dość szybko poprawiać. Jak rozmawiałem z lekarzem, to mówił, że tak szybki powrót do wartości zbliżonych do norm jest cudem, że to się tak szybko dzieje - powiedział Kubacki.

Jak przekazał skoczek narciarski, powołując się na opinię lekarza, zwykle potrzeba zdecydowanie więcej czasu, aby stan pacjenta, który znalazł się w takiej sytuacji, jak jego żona, poprawił się. Kubacki przekazał też, co obecnie przed nimi.

- Kolejnym ważnym etapem będzie zbadanie, skąd się to wzięło i jak można zapobiec temu, by to się nie powtórzyło, byśmy mogli wrócić razem do domu, do dzieci, ze świadomością, że będzie to bezpieczne - powiedział zawodnik.

Podkreślił, że w ostatnim czasie sport w życiu jego rodziny zszedł na trzeci plan, i skupiają się na tym, by wrócić do domu. - Dla Marty ten czas jest najcięższy. To ona cierpi, ona musi się z tym wszystkim mierzyć - podkreślił Kubacki.

d1glvq6

Dawid Kubacki o kulisach szybkiego powrotu do domu

W rozmowie z Eurosportem Kubacki wrócił wspomnieniami do momentu, gdy dowiedział się o nagłej chorobie żony. Po telefonie, szybko się spakował, zostawił torby trenerom i z plecakiem udał się na lotnisko, by jak najszybciej dotrzeć do szpitala, w którym leżała jego żona.

Podkreślił też, że zdecydował się na osobisty wpis w mediach społecznościowych, aby jasno przedstawić sytuację i uciąć ewentualne domysły. - Mi zależało, by podzielić się suchą informacją, bez szczegółów. Chciałem wytłumaczyć, dlaczego znikam - stwierdził.

Dawid i Marta Kubaccy pobrali się w 2019 roku. Rok później urodziła się ich pierwsza córeczka - Zuzanna, a 6 stycznia br. na świat przyszła ich druga córka - Maja.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1glvq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1glvq6