Blisko ludziLesbijska para ubierała swojego synka w sukienki!

Lesbijska para ubierała swojego synka w sukienki!

Lesbijska para ubierała swojego synka w sukienki!
Źródło zdjęć: © sxc.hu
12.09.2011 13:46, aktualizacja: 12.09.2011 14:28

Lesbijska para – rodzina zastępcza - przebierała swojego 6-letniego wychowanka w sukienki, po czym publikowała poniżające zdjęcia chłopca na Facebooku – donosi australijski The Daily Telegraph.

Lesbijska para – rodzina zastępcza - przebierała swojego 6-letniego wychowanka w sukienki, po czym publikowała poniżające zdjęcia chłopca na Facebooku – donosi australijski The Daily Telegraph. Dziecko zostało odebrane kobietom. Jak to możliwe, że chłopiec trafił do takiej rodziny?

Chłopiec i jego 12-letnia siostra zostali odebrani matce w 2006 roku. Dzieci wychowywały się razem z szóstką przyrodniego rodzeństwa. Kobieta chciała odzyskać opiekę nad nimi, jednak sąd najwyższy odrzucił jej wniosek.

Dzieci trafiły do pary lesbijek w 2009 roku. Jedna z kobiet jest właśnie w trakcie operacji zmiany płci, druga przechodzi leczenie niepłodności. Ośrodek adopcyjny uznał, że to idealna rodzina zastępcza dla małych dzieci.

Okazało się jednak, że 12-letnia Abby nie zaakceptowała nowego domu i została przeniesiona do innych opiekunów. W międzyczasie para zaczęła przebierać 6-letniego Campbella (imię zmienione) za dziewczynkę i umieszczać jego zdjęcia na portalach społecznościowych.

Pru Goward, australijski minister do spraw rodzin, chce jak najszybciej wyjaśnić całą sprawę. – Szukam odpowiedzi, dlaczego ktokolwiek dał tej parze dzieci pod opiekę – mówi.

POLECAMY:

Obecnie rodzeństwo znajduje się pod opieką innej rodziny zastępczej, która chce adoptować rodzeństwo.

Szkodliwa opieka?
Szacuje się, że nawet w Polsce, gdzie prawo zakazuje parom homoseksualnym adopcji, jest aż 57 tysięcy dzieci wychowywanych przez rodziców tej samej płci. Środowiska gejowskie coraz częściej domagają się prawa do adopcji i traktowania na równi z parami heteroseksualnymi. Wiele organizacji jest jednak przeciwnych takim zmianom w prawodawstwie.

Czy przypadek australijskiej pary lesbijek jest dowodem na to, że homoseksualiści nie powinni wychowywać dzieci? A może to po prostu tragiczny wyjątek od reguły? Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne w 2002 roku wydało oświadczenie, zgodnie z którym nie ma żadnych przesłanek, jakoby dzieci rodziców homoseksualnych rozwijały się w inny sposób niż te wychowywane przez pary hetero. Jeżeli mają takie same warunki socjalno-ekonomiczne, nie ma różnic w zakresie rozwoju społecznego, emocjonalnego, inteligencji i innych ważnych czynników.

Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne dodaje jednak, iż ilość przeprowadzonych badań jest wciąż niewielka. Dotychczas przeprowadzono wiele badań dotyczących wychowania przez pary lesbijek, nie zaś przez pary gejów.

(sr)

POLECAMY: