FitnessLuce Douady nie żyje. Mistrzyni świata zginęła w górach

Luce Douady nie żyje. Mistrzyni świata zginęła w górach

Luce Douady nie żyje. Mistrzyni świata zginęła w górach
Źródło zdjęć: © Getty Images
Aleksandra Kisiel

16.06.2020 10:38, aktual.: 16.06.2020 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Luce Douady zmarła w niedzielę, 14 czerwca. Młoda kobieta spadła z klifu podczas wycieczki w okolicach Grenoble.

Luce Douady nie żyje. 16-latka była objawieniem wśród młodych pasjonatek wspinaczki. W niedzielę, 14 czerwca wybrała się w góry z grupą znajomych. Podejście rozpoczęli w okolicach Grenoble.

Śmiertelny wypadek Luce Douady

Dziewczyna podchodząc do miejsca, w którym miała zacząć wspinaczkę potknęła się i spadła z wysokiego klifu. Z relacji świadków wynika, że Luce Douady przechodziła po wąskiej, stromej ścieżce między dwoma skałkami, gdy straciła równowagę i nie zdołała złapać się poręczy. Nie przeżyła upadku ze 150 m. Jej ciało zostało od razu odnalezione, a francuska policja wyjaśnia okoliczności śmierci młodej mistrzyni wspinaczki.

Luce Douady była zwyciężczynią Mistrzostw Świata Juniorów w 2019 roku. Jako 15-latka zaczęła startować w zawodach z seniorami. W 2019 roku zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy. Miała brać udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Informacja o śmierci 16-letniej atletki wstrząsnęła światem sportu. Kondolencje dla rodziny zmarłej Luce Douady płyną z całego świata. "Była jedną z najbardziej obiecujących zawodniczek w naszym zespole. Cała przyszłość była przed nią. To okropna wiadomość", powiedział Pierre-Henri Paillasson, szef francuskiej federacji.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także