Blisko ludziMa 12 lat. Jeszcze nigdy nie ścinała włosów!

Ma 12 lat. Jeszcze nigdy nie ścinała włosów!

Ma 12 lat. Jeszcze nigdy nie ścinała włosów!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
Katarzyna Gruszczyńska

22.03.2012 14:42, aktual.: 26.03.2012 14:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tygodniowo zużywa butelkę szamponu, a gdy chodzi, musi przytrzymywać włosy niczym tren sukni, żeby się o nie nie potknąć. Poznajcie Natashę Moraes de Andrade, która nigdy nie skracała włosów.

Tygodniowo zużywa butelkę szamponu, a gdy chodzi, musi przytrzymywać włosy niczym tren sukni, żeby się o nie nie potknąć. Poznajcie Natashę Moraes de Andrade, która nigdy nie skracała włosów. 12-letnia dziewczynka mieszka w ubogiej dzielnicy Rio De Janeiro. Zyskała już lokalną sławę. Codziennie pod jej domem gromadzą się dzieci i wołają: „Rapunzel, rozpuść włosy”.

Rapunzel to tytuł baśni braci Grimm i zarazem przezwisko głównej bohaterki, która słynęła z bardzo długich włosów.
Brazylijska Rapunzel stała się często fotografowaną atrakcją turystyczną. Jednak jej znak rozpoznawczy nie przysparza jej tylko sławy i wielbicieli.

Dziewczynka ma mało czasu na naukę i zabawę z rówieśnikami, bowiem ciągle pielęgnuje swój „skarb”, który mierzy 157 cm! Tygodniowo na samo mycie poświęca cztery godziny. Każdego dnia rozczesywanie splotów zabiera jej półtorej godziny! Mimo że mieszka w pobliżu plaży, nie może korzystać z jej uroków, bowiem sól niszczy jej włosy.

„Ona stała się więźniem swojej fryzury. Nie może uprawiać żadnego sportu. Nawet przedstawiciele szkoły, do której uczęszcza moja córka, sugerowali mi, żeby nie ograniczać jej wolności” – mówi dziennikowi „Daily Mail” matka Natashy. Wcześniej sama nie chciała się zdecydować na ten krok - odradzali jej go znajomi.

Rodzina Natashy nie jest zamożna, więc wydatek ok. 2 tysięcy złotych rocznie na szampony jest sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Już raz pojawiła się propozycja zakupu włosów za niecałe 10 tys. złotych, co rozwiązałoby wszystkie problemy.

"Kocham moje włosy i będzie mi smutno, gdy je zetnę. Planuję jednak sprzedać je za jakieś 3500 tys. funtów (ok. 17 tys. złotych - przyp. red.) i za te pieniądze odnowić moją sypialnię” – przyznaje Rapunzel. Zapytana o bardziej dalekosiężne plany, przyznała, że zamierza zostać ilustratorką. Już namalowała piękny portret księżniczki Rapunzel.

(kg)/(sr)

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (322)
Zobacz także