WP

Ma 12 lat. Jeszcze nigdy nie ścinała włosów!

Tygodniowo zużywa butelkę szamponu, a gdy chodzi, musi przytrzymywać włosy niczym tren sukni, żeby się o nie nie potknąć. Poznajcie Natashę Moraes de Andrade, która nigdy nie skracała włosów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ma 12 lat. Jeszcze nigdy nie ścinała włosów!
(Thinkstockphotos)
WP

Tygodniowo zużywa butelkę szamponu, a gdy chodzi, musi przytrzymywać włosy niczym tren sukni, żeby się o nie nie potknąć. Poznajcie Natashę Moraes de Andrade, która nigdy nie skracała włosów. 12-letnia dziewczynka mieszka w ubogiej dzielnicy Rio De Janeiro. Zyskała już lokalną sławę. Codziennie pod jej domem gromadzą się dzieci i wołają: „Rapunzel, rozpuść włosy”.

Rapunzel to tytuł baśni braci Grimm i zarazem przezwisko głównej bohaterki, która słynęła z bardzo długich włosów.
Brazylijska Rapunzel stała się często fotografowaną atrakcją turystyczną. Jednak jej znak rozpoznawczy nie przysparza jej tylko sławy i wielbicieli.

Dziewczynka ma mało czasu na naukę i zabawę z rówieśnikami, bowiem ciągle pielęgnuje swój „skarb”, który mierzy 157 cm! Tygodniowo na samo mycie poświęca cztery godziny. Każdego dnia rozczesywanie splotów zabiera jej półtorej godziny! Mimo że mieszka w pobliżu plaży, nie może korzystać z jej uroków, bowiem sól niszczy jej włosy.

WP

„Ona stała się więźniem swojej fryzury. Nie może uprawiać żadnego sportu. Nawet przedstawiciele szkoły, do której uczęszcza moja córka, sugerowali mi, żeby nie ograniczać jej wolności” – mówi dziennikowi „Daily Mail” matka Natashy. Wcześniej sama nie chciała się zdecydować na ten krok - odradzali jej go znajomi.

Rodzina Natashy nie jest zamożna, więc wydatek ok. 2 tysięcy złotych rocznie na szampony jest sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Już raz pojawiła się propozycja zakupu włosów za niecałe 10 tys. złotych, co rozwiązałoby wszystkie problemy.

(fot. dailymail.co.uk)
Podziel się

"Kocham moje włosy i będzie mi smutno, gdy je zetnę. Planuję jednak sprzedać je za jakieś 3500 tys. funtów (ok. 17 tys. złotych - przyp. red.) i za te pieniądze odnowić moją sypialnię” – przyznaje Rapunzel. Zapytana o bardziej dalekosiężne plany, przyznała, że zamierza zostać ilustratorką. Już namalowała piękny portret księżniczki Rapunzel.

WP

(kg)/(sr)

* Olejki - sposób na zdrowe, gęste, lśniące włosy*

* Michelle Williams ścięła włosy dla dawnej miłości*

* Makijaż a`la Joanna Krupa*

WP

Ekologiczne akcesoria do makijażu

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP