Blisko ludziMa sześcioro dzieci, a mimo to regularnie biega. Sport uwolnił ją od choroby i toksycznego mężczyzny

Ma sześcioro dzieci, a mimo to regularnie biega. Sport uwolnił ją od choroby i toksycznego mężczyzny

Ma sześcioro dzieci i znajduje czas na bieganie
Ma sześcioro dzieci i znajduje czas na bieganie
Źródło zdjęć: © heatltline.com
Marta Kutkowska

26.04.2021 16:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każda mama wie, jak trudno jest połączyć wychowywanie pociech z regularnym uprawianiem sportu. Lupe Barraza to Amerykanka, która postanowiła zawalczyć o lepszą figurę i samopoczucie. Nie spodziewała się, że jogging odmieni zupełnie jej życie.

Los Lupe Barazza miała dużą nadwagę i stan przedcukrzycowy, żyła w nieszczęśliwym małżeństwie i wychowywała szóstkę dzieci. Postanowiła, że chce zrobić coś ze swoim zdrowiem. Zdecydowała się na bieganie. Jak mówi w wywiadzie dla tygodnika "Healthline":

- Nie obchodziło mnie, ile czasu to zajmie, jak szybko osiągane wyniki, ani cokolwiek innego. Chciałam tylko nad tym pracować.

Do celu małymi kroczkami

Lupe Barazza od początku miała "pod górkę". Brak kondycji sprawiał, że wystarczało jej siły tylko na krótkie spacery. Żeby pogodzić nowy styl życia z wychowywaniem dzieci, wstawała o 4 rano. Ale się nie poddawała. 

Z dnia na dzień udawało jej się pokonywać coraz większe odległości, wkrótce zmieniła spacery na biegi. Udało jej się zrzucić 30 kg. W międzyczasie musiała się jednak zmierzyć z kolejnym wyzwaniem- rozstała się z mężem. To oznaczało, że opieka nad dziećmi spadła wyłącznie na nią. 

Prosty lek na toksycznego mężczyznę

Choć wydawało się, że Lupe Barazza po rozstaniu z mężem będzie kontynuować swoje pasmo sukcesów, stało się odwrotnie. Uwikłała się w toksyczny związek z mężczyzną, który nie stronił od używek i stosował przemoc wobec niej. W ciągu trzech lat kobieta przytyła 36 kg. I wtedy postanowiła wrócić do biegania. Sport przywrócił jej wiarę w siebie i pozwolił uwolnić się od przemocowca. Teraz Lupe biega maratony i jest szczęśliwa jak nigdy dotąd. Jej historia stała się inspiracją dla tysięcy kobiet, które dotąd nie potrafiły postawić swoich potrzeb na pierwszym miejscu.

- Za pośrednictwem Instagrama i mojego bloga podzieliłam się swoją historią z innymi kobietami i otrzymałam wiele miłości i wsparcia. Niedawno zostałam ambasadorem Know Diabetes by Heart, przełomowej inicjatywy współpracy z American Heart Association i American Diabetes Association, której celem jest zmniejszenie liczby zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych, zawałów serca i udarów mózgu u osób chorych na cukrzycę typu 2 poprzez programy edukacyjne - powiedziała biegaczka w wywiadzie dla Heartline.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także