Trwa ładowanie...
d162e6o

Maciej Dąbrowski komentuje ustawę "Stop Pedofilii". "To cofnięcie się do średniowiecza i absolutna hipokryzja"

Maciej Dąbrowski, znany użytkownikom sieci jako Człowiek Warga, skomentował projekt ustawy "Stop Pedofilii". Nie szczędził politykom ostrych słów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Dąbrowski skomentował ustawę "Stop Pedofilii"
Maciej Dąbrowski skomentował ustawę "Stop Pedofilii" (ONS.pl)
d162e6o

We wtorek 15 października w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu obywatelskiego "Stop pedofilii". Powstał on z inicjatywy Fundacji Pro-prawo do życia. Jego wnioskodawcą jest członek zarządu fundacji Mariusz Dzierżawski. Pod projektem podpisało się ponad 265 tys. osób. Ustawa zakłada nowelizację art. 200b Kodeksu karnego.

Ustawa "Stop Pedofilii" - o co w niej chodzi

Zgodnie z projektem karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat trzech będzie podlegał ten, "kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez dzieci obcowania płciowego". Proponowane zmiany obejmują kary również za prowadzenie edukacji seksualnej w szkołach, jeśli do edukacji seksualnej dojdzie bez zgody rodziców małoletnich uczniów. Poza nauczycielami projekt uderzyć może m.in. w lekarzy czy edukatorów seksualnych. Autorzy projektu wymieniają także tzw. zajęcia podejrzane, wśród nich lekcje dotyczące antykoncepcji, HIV i AIDS, przeciwdziałania przemocy czy homofobii.

d162e6o

Maciej Dąbrowski o ustawie "Stop Pedofilii"

Głos w sprawie projektu ustawy zmieniającej kodeks karny zabrał Maciej Dąbrowski, który aktywnie uczestniczył w projekcie "Sexed", mającym edukować seksualnie nastolatków i młodych dorosłych. Dąbrowski, znany pod pseudonimem Człowiek Warga, prowadzi na YouTube kanał "Zdvpy", który subskrybuje 1,5 mln użytkowników.

- Zgadzam się w stu procentach, żeby zaostrzyć kary dla pedofilów. Nie zgadzam się jednak, żeby osoby uczące o seksie, pokazujące, jak wieloraki jest jego aspekt, jak wielu dziedzin dotyczy i jak się odnaleźć w swojej własnej seksualności, były karane i za pedofilów uznawane. Ta ustawa, to cofnięcie się do średniowiecza i absolutna hipokryzja ze strony osób, które same się ukrywają z własną, tłumioną latami krypto seksualnością, przerzucając życiowe doświadczenia i upokorzenia na wyimaginowanego wroga - mówi w rozmowie z WP Kobieta.

d162e6o

Ustawa "Stop Pedofilii" - manifestacja

16 października pod Sejmem RP planowana jest manifestacja przeciwko wprowadzeniu w życiu ustawy poprawkowej kodeksu karnego. Udział w niej zadeklarowały twórczynie strony "Dziewuchy Dziewuchom" i supermodelka Anja Rubik, która jest założycielką projektu "Sexed".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Dojrzałe kobiety bagatelizują problem. Ginekolog o antykoncepcji

d162e6o

Podziel się opinią

Share

d162e6o

d162e6o