GwiazdyMadonna nakręciła film z samotności

Madonna nakręciła film z samotności

Madonna nakręciła film z samotności
Źródło zdjęć: © AP

23.01.2012 16:16, aktual.: 23.01.2012 19:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Madonna przyznała, że napisała scenariusz filmu "W.E." ponieważ czuła się samotna. 53-letnią gwiazdę zafascynowało życie Wallis Simpson, po przeprowadzce do Anglii.

Madonna przyznała, że napisała scenariusz filmu "W.E." ponieważ czuła się samotna. 53-letnią gwiazdę zafascynowało życie Wallis Simpson, po przeprowadzce do Anglii. Wraz z ówczesnym mężem, reżyserem Guyem Ritchie, zamieszkała w Londynie i rozpoczęła badania na temat wpływu na brytyjską monarchię osławionej królewskiej faworyty.

- Kiedy przeprowadziłam się do Anglii i wyszłam za mąż, nie miałam żadnych przyjaciół. Nikogo nie znałam - wyznaje Madonna. - Znalazłam się w dziwnym świecie i wówczas postanowiłam dowiedzieć więcej o jego historii i kulturze. Zaczęłam studiować angielską historię i czytać o monarchii. Kiedy dotarłam do czasów Edwarda VIII, poraziła mnie idea, że człowiek może porzucić tak wielką władzę w imię miłości.

- Zaczęłam czytać o Wallis Simpson i przekonałam się, że wiele książek na jej temat jest jednostronnych i jednowymiarowych - dodaje gwiazda. - Wydaje mi się, że udało mi się na nią spojrzeć w sposób, w jaki wielu reżyserów by nie potrafiło. Ponieważ wiedziałam, co to znaczyć być zredukowanym jedynie do dźwięku.

Przypomnijmy, iż film "W.E" opowiada nie tylko o Wallis Simpson, Amerykance, dla której brytyjski król Edward VIII zrzekł się korony, ale także o współczesnej kobiecie z obsesją na punkcie księżnej Windsoru.

Amerykańską premierę filmu Madonny zaplanowano na 3 lutego. Artystka otrzymała już Złoty Glob za piosenkę do filmu, "Masterpiece".

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także