Magda Masny o celebrytach-koronasceptykach. Ma im jedno do powiedzenia
Legenda "Koła Fortuny" zwróciła się do znanych osób, które podważają istnienie Covid-19 – z Edytą Górniak i Violą Kołakowską na czele. Masny nie podoba się to również dlatego, że jej syn walczy z wirusem na pierwszej linii frontu.
16.11.2020 | aktual.: 02.03.2022 09:47
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
– Opowiadanie głupot o pandemii przez celebrytów jest straszne. To jedna z najbardziej niebezpiecznych rzeczy w obecnych czasach. Gdy dociera się do tak wielu osób w internecie, nie można siać teorii spiskowych i wypowiadać się na tematy, na których się nie zna – grzmi na łamach "Faktu" 51-latka, która była pierwszą hostessą teleturnieju "Koło Fortuny".
Magda Masny o koronasceptykach
Niedawno Edyta Górniak wywołała burzę stwierdzając między innymi, że pandemia została zaplanowana, a w szpitalach zamiast chorych leżą rzekomo statyści. Potem tłumaczyła, że jej słowa zostały wyrwane z kontekstu, choć wciąż nie wierzy w zagrożenie. Podobnego zdania jest partnerka Tomasza Karolaka, Viola Kołakowska – usilnie przekonująca o próbie kontrolowania wirusem społeczeństwa.
– Słuchajmy lekarzy, wirusologów, ludzi wykształconych, a nie piosenkarek czy innych znanych osób, które się ośmieszają i zagrażają innym – apeluje Magda Masny.
Jej syn i synowa pracują w służbie zdrowia. – Ona jeździ karetką w Wejherowie, on pracuje na oddziale ratunkowym w Gdańsku. Opowiadają, że szpitale są na granicy wytrzymałości. Wszyscy pracują nawet po 24 godziny – mówi. – Czasem nie mogą przyjąć pacjenta, bo nie ma kto go leczyć, bo personel jest na kwarantannie. To dla mnie ogromny stres – przyznaje Masny.
Liczba zakażeń w Polsce utrzymuje się na poziomie ponad 21 tys. dziennie. Każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych zgonach. Do 29 listopada na terenie całego kraju działalność gastronomii i centrów handlowych jest wstrzymana. Rząd prosi o nieopuszczanie domów, jeśli istnieje tylko taka możliwość i pracowanie w trybie zdalnym. Nieustannie powtarza się również, by zasłaniać nos i usta w przestrzeni publicznej, zachowywać dystans społeczny i często myć ręce.