Maja Staśko krytykuje nowy program Friza. Stawia jasne żądania

Maja Staśko atakuje Friza
Maja Staśko atakuje Friza
Źródło zdjęć: © PAP

13.03.2023 13:38, aktual.: 13.03.2023 16:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Maja Staśko słynie z ciętego języka i dosadnych komentarzy. Teraz odniosła się do zachowania Friza w programie "Twoje 5 Minut". Aktywistka nie zgadza się z wypowiedziami członków jury, żądając przy tym konkretnej reakcji ze strony twórców show.

Niedawno ruszyła druga edycja programu "Twoje 5 Minut", której pomysłodawcą jest youtuber, Karol Wiśniewski, znany szerszej publiczności jako Friz. Jeden z ostatnich odcinków przykuł uwagę Mai Staśko, która postanowiła odnieść się do jednego z fragmentów. Padły mocne słowa.

Maja Staśko miażdży program "Twoje 5 Minut"

"Twoje 5 Minut" to program, w którym o sławę, a przy tym też wielkie pieniądze, walczą początkujący influcenerzy. Friz, który jest pomysłodawcą formatu, właśnie ruszył z jego drugą edycją. Uczestnicy w każdym z odcinków muszą brać w udział w różnych zdaniach, a na koniec osoby, które najgorzej poradziły sobie z konkurencjami, odpadają.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ostatni odcinek zwrócił uwagę Mai Staśko. Aktywistce szczególnie zapadła w pamięci scena, gdzie jury ocenia dwójkę uczestników: Oliwiera Kałużnego oraz Maję Firek. Para wcześniejszą noc spędziła razem w łóżku. Dociekliwy Friz dopytywał, czy było to jedno łóżko.

Uczestniczka zaprzeczyła, przyznając jednak, że były ze sobą połączone. Inny członek jury, Wujek Łuki, zapytał parę czy podczas snu do czegoś między nimi doszło. Zwrócił także uwagę, że może jedno z nich tego nie pamięta. To właśnie ta wypowiedź bardzo nie spodobała się Mai Staśko. Celebrytka nie szczędziła krytyki twórcom programu:

(...) W kraju z nikłą edukacją seksualną fakt, że stosunek "na śpiocha" to gwałt, wcale nie jest oczywisty. Bez jednoznacznego wskazania tego aspektu, żart normalizuje czy wręcz uśmiesznia potworną traumę, pozwalając na usprawiedliwianie jej w przyszłości. Zwłaszcza w oczach młodzieży, dla której Ekipa to idole.
Screen posta Mai Staśko odnośnie programu "Twoje 5 Minut"
Screen posta Mai Staśko odnośnie programu "Twoje 5 Minut"© fot. Instagram

Aktywistka w obszernym poście na Instagramie zaznaczyła, że nie można żartować z tego typu zachowań. Podkreśliła, że stosunek z nieświadomą tego osobą, to gwałt. Przytoczyła także sytuacje z własnego otoczenia, gdzie ofiary wstydziły się zgłosić sprawę na policję.

Maja Staśko zauważyła, że program "Twoje 5 Minut" jest szalenie popularny wśród młodzieży. Właśnie dlatego zażądała, by nie żartować z tego typu spraw na wizji. Jej zdaniem takie zachowania nie tylko mogą powodować, że osoby, które rzeczywiście znalazły się tej sytuacji, będą wstydziły się poprosić o pomoc.

Maja Staśko stawia Frizowi jasne żądania

Aktywistka w poście na Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad 240 tys. osób, wystosowała wobec Friza oraz innych twórców programu "Twoje 5 Minut" jasne żądania. Jej zdaniem fragment, który pojawił się w odcinku, powinien być z niego usunięty. Na tym jednak nie koniec. Według niej niezbędne są także przeprosiny skierowane do widzów oraz wyjaśnienie, że stosunek z nieświadomą, często śpiącą osobą to również gwałt. Niestety Friz nie odpowiedział jeszcze na oskarżenia Mai Staśko.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także