UrodaMakijaże na Halloween - przegląd najpopularniejszych wzorów

Makijaże na Halloween - przegląd najpopularniejszych wzorów

Makijaże na Halloween - przegląd najpopularniejszych wzorów
Źródło zdjęć: © iStock.com

12.06.2018 15:23, aktual.: 01.07.2018 13:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Halloween to święto, które budzi dyskusje, ale też świetna okazja do świętowania w gronie znajomych. W tym dniu przyda się zarówno ciekawy strój, jak i nieziemsko straszny lub wręcz odwrotnie – przesłodki makijaż.

Halloween – zabawa, ciekawe przebrania i upiorne makijaże

Halloween to przez jednych uwielbiane, przez innych znienawidzone święto. Ogromną popularność przyniosły mu tradycyjne obchody w Stanach Zjednoczonych, jednak dzień ku czci zmarłych pojawia się w kalendarzu wielu kręgów kulturowych. Piękne uroczystości w stylu Halloween obchodzone są między innymi w Meksyku czy państwach afrykańskich. Wtedy również świętujący przebierają się i wykonują upiorne makijaże. A wszystko to w hołdzie zmarłym przodkom.

Również w Polsce obchodzimy tradycyjne święto kościelne ku czci zmarłych. Mimo to Halloween zdobywa coraz większą rzeszę fanów. To kolejna okazja do spotkań towarzyskich i dobrej zabawy, choć już w bardziej komercyjnej atmosferze i bez wymiaru duchowego.

Na tę okazję świętujący przywdziewają szaty okrutnych stworów i złych charakterów z bajek oraz filmów fantasy. Do wypożyczalni ustawiają się kolejki, supermarkety i sklepy z odzieżą natomiast pękają w szwach. Nieodzownym elementem stroju na Halloween jest makijaż, który nierzadko stanowi centralną część stylizacji.

Makijaż na Halloween malowany farbkami

Pierwsze propozycje makijażu halloweenowego to te malowane farbkami do twarzy. Często tego typu make-upy wykonują profesjonaliści, jednak część wzorów można łatwo namalować w domu samodzielnie.

Farbki do makijażu na Halloween można kupić w sklepie plastycznym, choć najprawdopodobniej będą dostępne również w supermarketach w ofercie na specjalne okazje. Do nałożenia kolorów potrzebne będą pędzelki. Profesjonalista użyłby specjalnych pędzli do malowania makijażu farbkami, ale amator może zaopatrzyć się w zwykłe, tańsze pędzelki do malowania na papierze. Najważniejsze by były dość miękkie, żeby nie podrażnić twarzy.

Najpopularniejsze makijaże na Halloween z wykorzystaniem farb do twarzy to między innymi Dama Pik, kościotrup czy zombie.

Obraz
© Instagram.com | mirnax_makeup
Obraz
© Instagram.com | makeupbyellaj
Obraz
© iStock.com | Dias Studio

O wiele bardziej zaawansowany makijaż na Halloween to ten wzór typowy dla wyobrażeń z dnia zmarłych w tradycji meksykańskiej. Osoby obdarzone zdolnościami artystycznymi z pewnością powołają zadaniu. Inni chętni na taki make-up na Halloween będą musieli udać się do profesjonalisty.

Obraz
© iStock.com | Multipedia

Makijaż na Halloween tradycyjnymi kosmetykami

Tradycyjne kosmetyki to również dobry materiał na wyczarowanie fantastycznego, upiornego makijażu. Dzięki tuszowi, cieniom i bardzo jasnemu pudrowi uda się zrobić makijaż czarownicy na Halloween. Ten sam zestaw upodobni nas do zombie, kościotrupa. Świetnym pomysłem będzie też makijaż wampirzycy na Halloween.

*Wszystko, czego potrzebujesz do wykonania przerażającego, seksownego lub uroczego makijażu na Halloween znajdziesz na WP radarOkazji. *

Obraz
© iStock.com | Vasyl Dolmatov
Obraz
© iStock.com | Massonstock
Obraz
© iStock.com | JNemchinova
Obraz
© iStock.com | gpointstudio

Makijaż na Halloween dla dzieci

Zarówno farbkami, jak i normalnymi kosmetykami bez problemu można w Halloween przyozdobić twarzyczki dzieci. To dużo zabawy zarówno dla dzieciaków, jak i ich rodziców. Makijaż upodobni do postaci z bajek, wróżek, dyń czy też upiornych stworków.

Obraz
© Instagram.com
Obraz
© iStock.com | Petrenkod
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także