Trwa ładowanie...
21-10-2014 09:10

Malarka Jamesa Bonda

Mariam Pare, niepełnosprawna artystka malująca ustami spotkała się z aktorem Piercem Brosnanem. Mariam namalowała portrety aktora jako Jamesa Bonda.

Share
Malarka Jamesa BondaŹródło: facebook.com/www.facebook.com/Mariam Paré Art and Design
d9eitul

Mariam Pare, niepełnosprawna artystka malująca ustami spotkała się z aktorem Piercem Brosnanem. Mariam namalowała portrety aktora jako Jamesa Bonda.

Mariam Pare odwiedziła 61-letniego odtwórcę ról Jamesa Bonda w jego domu w Kalifornii. - Lubię malować ciekawe portrety. Namalowałam Pierce'a Brosnana jako agenta 007, a także jego współczesny portret.
Gdy Brosnan dowiedział się o portretach, zaprosił malarkę do swojego domu. Mariam podarowała mu portrety Bonda.

(fot. facebook.com/www.facebook.com/Mariam Paré Art and Design)
Źródło: (fot. facebook.com/www.facebook.com/Mariam Paré Art and Design)

Brosnan jest również artystą. Maluje w wolnym czasie. Jak mówi, to dla niego terapia, która pomaga mu poradzić sobie w emocjonalnie trudnych sytuacjach.
Najpierw jego pierwsza żona Casandra, a potem 41-letnia córka Charlotte. Obie zmarły na raka jajnika.

d9eitul

- Moja pierwsza żona zmarła na raka. Gdy Cassie jeszcze żyła i była w czasie chemioterapii, kupiłem wszystkie te płótna i farby. Potem zacząłem malować, aby wyrazić ból i emocje. Namalowałem między innymi portret naszej córki. Ona też zmarła na raka - mówi Brosnan.

Pare była studentką na wydziale sztuki, kiedy została postrzelona w plecy. Straciła władzę w rekach i nogach. Pomimo niepełnosprawności, nadal chciała malować. Tworzy dzieła trzymając pędzel w ustach.
Pare należy do Stowarzyszenia Artystów Malujących Ustami i Stopami, które zrzesza ponad 800 osób. MFPA została założona w 1957 roku.

na podstawie Mirror.co.uk/(gabi/mtr), kobieta.wp.pl

d9eitul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9eitul
d9eitul