Blisko ludziMałgorzata Kożuchowska o dyskryminacji. Powiedziała, co spotkało ją na planie serialu

Małgorzata Kożuchowska o dyskryminacji. Powiedziała, co spotkało ją na planie serialu

Małgorzata Kożuchowska o walce o równe płacę
Małgorzata Kożuchowska o walce o równe płacę
Źródło zdjęć: © ONS

16.10.2020 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Małgorzata Kożuchowska w ostatnim wywiadzie poruszyła bardzo ważną kwestię, jaką jest różnica w zarobkach pomiędzy kobietami a mężczyznami. Jak się okazuje, to zjawisko pojawia się nie tylko w korporacjach, ale również w wielu innych branżach. Może mieć również miejsce na planie popularnego serialu.

Małgorzata Kożuchowska jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Zagrała w wielu filmach, wcielała się w główne role w serialach, a także występowała na deskach teatru. Mimo swojego dorobku i rozpoznawalnego nazwiska nadal musi walczyć o równą płacę.

Małgorzata Kożuchowska o zarobkach

Małgorzata Kożuchowska w wywiadzie dla "Forbes Women" opowiedziała o tym, co spotkało ją na planie serialu "Rodzinka.pl".

– Dotychczas miałam tylko jedną taką sytuację w całej mojej zawodowej pracy. Tomasz Karolak przed rozpoczęciem zdjęć do serialu "Rodzinka.pl" zadzwonił do mnie i powiedział, że według niego powinniśmy walczyć o równie stawki w tym serialu. To był pierwszy i jedyny przypadek, kiedy kolega chciał rozmawiać na temat pieniędzy – mówiła w wywiadzie dla magazynu.

– Byliśmy na planie praktycznie codziennie, porównywalną ilość czasu, no może z wyjątkiem czasu na charakteryzację i przebiórki – na to aktorki zazwyczaj muszą poświęcić więcej czasu i z tego powodu jesteśmy w pracy zazwyczaj godzinę wcześniej niż panowie – argumentowała.

Aktorka przyznała, że po tej sytuacji wraz z Tomaszem Karolakiem zawsze tworzyli duet i przy kolejnych współpracach walczyli o równe stawki. Pomimo tego, że ma wsparcie w swoim koledze po fachu, to zdaje sobie sprawę, że jeszcze wiele musi się zmienić w tym temacie. – I choć równe stawki moje i Tomasza uważam za bezdyskusyjnie oczywiste, to wiem przecież, że ta jaskółka wiosny nie czyni – podsumowała w wywiadzie.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także