Rozenek jest wściekła. Nagranie trafiło do sieci

Małgorzata Rozenek padła ofiarą oszustów
Małgorzata Rozenek padła ofiarą oszustów
Źródło zdjęć: © AKPA

18.04.2023 19:14, aktual.: 18.04.2023 20:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Małgorzata Rozenek poinformowała swoich fanów, że padła ofiarą internetowych oszustów. W sieci krążą reklamy "programu do zarabiania pieniędzy" z jej udziałem. O oszustwie informują również inne gwiazdy.

W sieci krążą filmiki i zdjęcia Małgorzaty Rozenek-Majdan. Opatrzone są podejrzanym podpisem zachęcającym do kliknięcia w link. Oszuści zapewniają, że przechodząc na polecaną przez nich stronę, dowiemy się, jak zarobić szybko duże pieniądze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wizerunek Rozenek wykorzystany przez oszustów

Małgorzata Rozenek nigdy nie wyrażała zgody na wykorzystywanie w taki sposób jej zdjęć. "Jest to próba wyłudzenia pieniędzy" - przestrzegła fanów na swoim Instagramie.

Powiedziała, że o fałszywych reklamach poinformowali ją widzowie. Zaznaczyła, że nie chodzi tylko o bezprawne wykorzystywanie wizerunku, ale głównie o dobro jej obserwatorów, którzy mogą zostać w ten sposób oszukani.

"Uprzedzam i ostrzegam przed tymi reklamami, to fake. Proszę, nie klikajcie w te linki, nie wchodźcie na tę stronę." - apelowała.

Następnie podziękowała fanom za czujność. "Dziękuję za te zgłoszenia, bo to dzięki wam wiem, że to się tak często wyświetla. To wy wysyłacie mi screeny. Nie mam z tym nic wspólnego, nie wyraziłam zgody na wykorzystywanie wizerunku mojego i moich dzieci" - czytamy w poście.


Celebrytka podkreśliła też, że każda jej współpraca reklamowa jest wyraźnie oznaczona.

Małgorzata Rozenek padała ofiarą oszustów
Małgorzata Rozenek padała ofiarą oszustów

Coraz więcej celebrytek ofiarą oszustów

O nielegalnym wykorzystaniu wizerunku poinformowała w ten sam dzień swoich fanów Angelika Trochonowicz, znana w sieci jako Andziaks. Influencerka opublikowała zdjęcie, na którym trzyma na rękach swoją córeczkę Charlie na tle ich nieruchomości. Obok znajduje się opis "Milion euro i dom w rok" wraz z linkiem zachęcającym do zainwestowania w program analizujący rynek finansowy.

"Na Fb lata jakiś głupi film z nami! To oszustwo! Sprawa została zgłoszona już do prawnika" - poinformowała Angelika.

Angelika ostrzega fanów przed oszustwem
Angelika ostrzega fanów przed oszustwem© Instagram | @andziaks

To nie pierwszy przypadek, w którym wizerunek celebrytek jest bezprawnie wykorzystywany.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (47)
Zobacz także