Blisko ludziManuela Gretkowska o Agacie Dudzie i Polkach, które nie zabierają głosu. Ostry komentarz

Manuela Gretkowska o Agacie Dudzie i Polkach, które nie zabierają głosu. Ostry komentarz

Manuela Gretkowska o Agacie Dudzie i Polkach
Manuela Gretkowska o Agacie Dudzie i Polkach
Źródło zdjęć: © ONS

28.09.2020 14:04, aktual.: 01.03.2022 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Manuela Gretkowska podzieliła się na Facebooku przemyśleniami po wczorajszym panelu dyskusyjnym, który był elementem XII Kongresu Kobiet. Pisarka i aktywistka w ostrych słowach nawiązała do pierwszej damy, Agaty Dudy, a także napisała, co myśli o Polkach, które nie zabierają głosu w dotyczących ich sprawach.

Podczas niedzielnego panelu dyskusyjnego, będącego częścią XII Kongresu Kobiet Manuela Gretkowska wraz z Henryką Bochniarz i Magdaleną Środą wspominały zmarłą niedawno Marię Janion. Tuż po panelu, pisarka i aktywistka opublikowała post na Facebooku, w którym powiązała rozmowę ze Środą i Bochniarz z postawą prezydentowej, Agaty Dudy i Polek, które nie uczestniczą w dyskusji publicznej.

Manuela Gretkowska ostro o Agacie Dudzie i Polkach

"NIE POWIESZ IM, ŻE TO PATOLOGIA" - zatytułowała swój wpis Manuela Gretkowska. "Wczoraj na scenie z Henryką Bochniarz i Magdą Środą. Wspomnieniowy hołd dla Marii Janion - migawki z jej życia od dzieciństwa, po wzruszający uśmiech starości. Filmik z Kongresu, gdy dawała wykład, a po jej bokach dwie prezydentowe: Maria Kaczyńska i Jolanta Kwaśniewska - napisała Gretkowska.

"Epoka, gdy coś takiego było możliwe, za rządów PiS-u" - stwierdziła i uderzyła w Agatę Dudę. "Dzisiaj, gdyby prezydentowa się zjawiła, to chyba tylko po to, żeby zastąpić Kongres Kobiet kółkiem różańcowym" - oceniła.

Pisarka i aktywistka w charakterystyczny dla siebie sposób podsumowała także Polki, które nie zabierają głosu w swoich sprawach. "Polki skulone, przerażone. Ponaciągane i naciągnięte, jak pacynki na sięgającą wszędzie rękę Kościoła i patriarchatu. Ogłupiona słowiańszczyzna (parafrazując Janion) milionami trenująca z Lewą, Prawą, chodakowanie, bieganie, ale przejść kilometr w marszu kobiecego buntu?" - dywagowała, nawiązując do popularnych trenerek.

"Przed lustrem nakładają barwy ochronne przed starością. Mówią, że coś się im podoba, albo nie, chociaż nikogo to już nie obchodzi. Uwięzione w swoich syndromach sztokholmskich. Nie powiesz im, że to patologia. A nawet gdyby przystawić im te lusterka, lustereczka do twarzy, nie będzie śladu oddechu. Polki nie żyją, trwają" - podsumowała ironicznie.

Pod kontrowersyjnym wpisem pojawiło się wiele komentarzy. Internautki zgadzały się z opinią Gretkowskiej. "To jest tak smutna prawda", "Smutna prawda. One nie wiedzą, że nie żyją. Smutny męski świat", "Dawno nie czytałam tak trafnej diagnozy", "Brawo Pani Manuelo!" - pisały kobiety.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (56)
Zobacz także