Trwa ładowanie...

Manuela Gretkowska ocenia "Dziewczyny z Dubaju". Na filmie nie zostawiła suchej nitki

Manuela Gretkowska jest jedną z najbardziej znanych polskich feministek, która jednak nie zgadza się z normalizacją sexworkingu. Do tego tematu odniosła się w swoim najnowszym felietonie dla "Newsweeka" i ostro skrytykowała głośny film Dody i Marii Sadowskiej pt. "Dziewczyny z Dubaju".

Manuela Gretkowska skrytykowała "Dziewczyny z Dubaju" Manuela Gretkowska skrytykowała "Dziewczyny z Dubaju" Źródło: AKPA, fot:
d1gvpf3
d1gvpf3

Manuela Gretkowska działa na rzecz kobiet, lecz nie zgadza się z niektórymi postulatami współczesnego feminizmu. Jednym z nich jest normalizacja sexworkingu. W związku z tym postanowiła podzielić się swoimi przemyśleniami na temat filmu Dody i jej byłego męża Emila Stępnia, pt. "Dziewczyny z Dubaju", którego reżyserką jest Maria Sadowska. Zdaniem Gretkowskiej produkcja przybrana jest jedynie w płaszczyk krytyki prostytucji, podczas gdy efekt w rzeczywistości zdaje się być odwrotny. 

Manuela Gretkowska skrytykowała "Dziewczyny z Dubaju"

"Bajkowo sfilmowano dawanie du... Okrucieństwo doklejono w zmontowanym na chybcika końcowym oskarżeniu przemocy seksualnej wobec kobiet. Mamy wyjść z kina przekonani, że obejrzeliśmy burdelowy protest song w obronie ofiar" – pisze Gretkowska na łamach "Newsweeka".  

"W "Dziewczynach z Dubaju" karę, nie tylko prawną, ponosi sutenerka, przecież to film zaangażowany. Przebrany w stringi moralnego niepokoju. Niby odsłania, uwierając, chociaż bardziej kusi" – dodaje działaczka. 

Gretkowska o sexworkingu

Manuela Gretkowska w ostrych słowach postanowiła wypowiedzieć się również na temat normalizacji prostytucji przez pewne środowiska feministyczne.  

d1gvpf3

"Gdyby niedoinwestowana Polka wahała się, czy przekroczyć próg ku...stwa, na pomoc przyjdzie jej piąta albo szósta fala feminizmu z tsunami prostytucji. Fala demagogii bijąca pianę argumentów, że lepiej sprzedawać swoje ciało w wolnym wymiarze godzin i brać za to dużo kasy, niż tyrać w Biedronce na kasie lub dla korporacji, gdzie dyma cię kapitalizm.  

Manuela Gretkowska jest pisarką – autorką ponad 20 książek oraz 3 scenariuszy filmowych, a także działaczką społeczną. Jej manifest opublikowany na łamach "Przekroju" zainicjował powstanie ruchu społecznego "Polska jest kobietą", który poprzedził założenie partii politycznej o nazwie Partia Kobiet, wcześniej znanej jako Inicjatywa Feministyczna. Partia, której główne postulaty dotyczyły szeroko pojętych praw kobiet, została rozwiązana na początku 2020 roku.  

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Gretkowska: "10 przykazań umiemy na pamięć, a dziewczynka nie wie, że ma cykl 28-dniowy!"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gvpf3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gvpf3