Blisko ludziMaria Dębska ostro o luzowaniu obostrzeń. "Ktoś nas tu robi po grubości w bambuko"

Maria Dębska ostro o luzowaniu obostrzeń. "Ktoś nas tu robi po grubości w bambuko"

Maria Dębska ostro o luzowaniu obostrzeń. "Ktoś nas tu robi po grubości w bambuko"
Źródło zdjęć: © ONS
Anna Podlaska

30.04.2020 16:49, aktual.: 30.04.2020 19:11

Maria Dębska odniosła się w mediach społecznościowych do wprowadzonego przez rząd planu luzowania obostrzeń. Zwróciła uwagę na fakt, że skoro żłobki są otwarte, inne instytucje też powinny funkcjonować i podała przykłady.

Aktorka napisała emocjonalny komentarz do zniesionych przez rząd, niektórych obostrzeń. "Dobra, czy ja dobrze rozumiem, że ktoś nas tu robi po grubości w bambuko, skoro 6 maja otwierają żłobki i przedszkola, a np. salony fryzjerskie, kosmetyczne, plany filmowe i próby w teatrze i wiele innych są wstrzymane? Czy ktoś kiedyś spotkał trzylatka, który kicha w łokieć i trzyma odległość dwóch metrów?"- zauważyła aktorka.

Rząd luzuje obostrzenia. Przedszkola i żłobki otwarte od 6 maja, ale nie wszystkie

Plan luzowania ograniczeń przedstawił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że rząd konsekwentnie będzie otwierał gospodarkę, ale nawet o centymetr nie poluzuje reguł sanitarnych. I tak, od 6 maja rząd chce dopuścić możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli. Z kolei od 4 maja otwarte zostaną hotele i miejsca noclegowe oraz galerie handlowe i niektóre instytucje kultury.

W centrach handlowych nie mogą funkcjonować jednak kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna (np. place zabaw). Nie mogą funkcjonować także miejsca, w których spożywa się posiłki. Instytucje kultury będą otwierane stopniowo i w różnym czasie. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę, po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (91)
Zobacz także