Trwa ładowanie...

Maria Szabłowska wspomina czasy PRL-u. "Moje życie było kolorowe"

Marii Szabłowskiej na pewno nie trzeba nikomu przedstawiać. Dziennikarka muzyczna od ponad pięciu dekad związana jest z Polskim Radiem i przez ten czas zgromadziła wokół siebie grono wiernych słuchaczy. Przez pewien czas prowadziła także razem z Krzysztofem Szewczykiem program telewizyjny "Wideoteka dorosłego człowieka".

Share
Maria Szabłowska ma wiele wspomnień z PRL-u.
Maria Szabłowska ma wiele wspomnień z PRL-u.Źródło: AKPA
d24gdtx

Dziennikarka na dobre związała się ze światem muzyki, choć - jak wielokrotnie przyznawała - trafiła do radia przez zupełny przypadek. To właśnie w jej mieszkaniu odbyła się słynna prywatka z udziałem legendarnego zespoły The Animals. Maria Szabłowska ma na swoim koncie kilka książek oraz wiele udanych audycji radiowych.

Dziennikarka o czasach ponurego PRL-u

Maria Szabłowska w rozmowie z „Plejadą” wyjawiła szczegóły dotyczące jej początków pracy z radiem. Była jeszcze wtedy studentką arabistyki na Uniwersytecie Warszawskim i pewnego dnia została zaproszona przez koleżankę do programu radiowego "Nie tylko dla dziewcząt", gdzie miała opowiedzieć o swoim oryginalnym kierunku studiów. Po nagranej rozmowie zaproponowano jej próby mikrofonowe, ponieważ dostrzeżono w młodej Marii Szabłowskiej potencjał do prowadzenia audycji dla młodzieży.

d24gdtx

Choć dziennikarce przyszło żyć w bardzo trudnych czasach, miała powody do zadowolenia. Szabłowska przyznała, że dzięki rodzinie żyjącej za granicą mogła obcować z najnowszymi zachodnimi płytami. Nie tylko mogła słuchać świetnych piosenek, ale przede wszystkim miała te płyty dla siebie, a w tamtych czasach był to swoisty prestiż. "Moje życie było naprawdę kolorowe i dalekie od ponurego PRL-u" - dodała dziennikarka.

Jedną z przyjaciółek Marii Szabłowskiej jest Maryla Rodowicz. W ostatnim czasie było głośno o rzekomym konflikcie obu pań – chodziło o składanie zeznań podczas rozprawy rozwodowej piosenkarki. Szabłowska dostała wezwanie jako świadek Andrzeja Dużyńskiego, ale dziennikarka przyznała, że musiała się wstawić w sądzie i nie powiedziała niczego złego na temat przyjaciółki.

"Normalnie ze sobą rozmawiamy. Niedawno Maryla gościła w mojej audycji w Polskim Radiu. W tych covidowych czasach nie pamięta się już o takich rzeczach" - powiedziała Szabłowska w rozmowie z "Plejadą".

d24gdtx

Na koniec wywiadu dziennikarka przyznała, że wiele wspaniałych rzeczy przydarzyło się jej w czasach komuny. Ze względu na panującą pandemię Szabłowska jest ostrożna w ferowaniu wyroków w sprawie nadchodzącej przyszłości, ale ma nadzieję, że jeszcze wszystko co dobre nadejdzie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Rozpoczęły się badania kliniczne nad amantadyną. Dr Grzegorz Cessak "Czekamy na wyniki badań"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d24gdtx

Podziel się opinią

Share
d24gdtx
d24gdtx
Strona Główna WP