ycipk-1t9rni

Marsz Równości w Białymstoku. Matylda Damięcka odnosi się do agresji

Matylda Damięcka przygotowała specjalną grafikę, która nawiązuje do wydarzeń, do jakich doszło podczas pierwszego Marszu Równości w Białymstoku. To kolejny raz, gdy gwiazda zabiera głos w ważnej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matylda Damięcka przygotowała specjalną grafikę
Matylda Damięcka przygotowała specjalną grafikę (ONS.pl)
ycipk-1t9rni

Matylda Damięcka na Instagramie

Wydarzenia, do jakich doszło w Białymstoku podczas pierwszego Marszu Równości, wstrząsnęły wieloma gwiazdami. Głos zabrały m.in. Julia Kamińska i Katarzyna Warnke.

ycipk-1t9rni

Do sytuacji w wyjątkowy sposób odniosła się również Matylda Damięcka. Rysowniczka przygotowała dwie bardzo wymowne grafiki. Udostępniła je na swoim profilu na Instagramie.

Matylda Damięcka o Marszu Równości

To nie pierwszy raz, kiedy Damięcka zabiera głos w ważnej sprawie. Grafikę, którą stworzyła po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, udostępniały tysiące internautów. Podobnie było z jej rysunkami związanymi z usunięciem jednej z wystaw w warszawskim Muzeum Narodowym czy premierą filmu Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".

ycipk-1t9rni

Marsz Równości odbył się w Białymstoku 20.07.2019. W mieście pojawiły się liczne kontrmanifestacje kibiców i środowisk skrajnie prawicowych. Przeciwnicy LGBT odpalali race oraz rzucali w uczestników marszu butelkami i kamieniami. Interweniowała policja.

ycipk-1t9rni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1t9rni

ycipk-1t9rni
ycipk-1t9rni