Blisko ludziMarta Kaczyńska zabrała głos w sprawie praw zwierząt. Nie spodziewała się, że internauci będą tak szczegółowi

Marta Kaczyńska zabrała głos w sprawie praw zwierząt. Nie spodziewała się, że internauci będą tak szczegółowi

Marta Kaczyńska o prawach zwierząt
Marta Kaczyńska o prawach zwierząt
Źródło zdjęć: © ONS

22.09.2020 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marta Kaczyńska nie od dziś głośno wypowiada swoje zdanie na temat praw zwierząt. Prawniczka niejednokrotnie angażowała się w różne akcje społeczne, podczas których stawała w obronie futrzastych przyjaciół. Niedawno opublikowała również felieton na ten temat, jednak takich komentarzy się nie spodziewała.

- Humanitarne traktowanie zwierząt, wykluczenie hodowli zwierząt futerkowych, zakaz trzymania psów na stałe na uwięzi, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, kontrola społeczna ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy Ministerstwie Rolnictwa, to zasadnicze postulaty zawarte w projekcie ustawy o ochronie zwierząt przedstawionym przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz szefa młodzieżówki PiS Michała Moskala – tak swój felieton zaczęła Marta Kaczyńska.

Marta Kaczyńska o prawach zwierząt

Prawniczka otwarcie poparła nową ustawę dotyczącą praw zwierząt i nikogo nie powinno to dziwić. W tym temacie udzielała się nie raz. Sama również deklaruje swoją wielką miłość do zwierząt, a szczególnie do koni. Swoją pasję przelała również na córki, które od najmłodszych lat uczą się jazdy konnej.

Niestety, zadziwiające były komentarze, które pojawiły się pod artykułem Marty Kaczyńskiej. Jeden z internautów zarzucił jej, że jeździectwo jest również formą nadużycia zwierząt. "A jeździectwo, czy nie jest wykorzystywaniem koni do celów rozrywkowych i widowiskowych" – zauważył. Komentarz szybko zyskał na popularności, jednak prawniczka nie pokusiła się o odpowiedź.

Warto jednak pamiętać, że Marta Kaczyńska kilka lat temu walczyła również o humanitarne traktowanie koni. W swoim tekście z 2016 roku apelowała, aby "już teraz przeciwdziałać niehumanitarnemu traktowaniu koni, które jest sprzeczne nie tylko z polską tradycją i kulturą, lecz także z elementarnymi zasadami człowieczeństwa".

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (258)
Zobacz także