Trwa ładowanie...
d3s43n1

Porozumienie na szczycie UE. Marta Kaczyńska udostępniła słowa Viktora Orbana

Na konferencji prasowej z szefem polskiego rządu wystąpił premier Węgier Viktor Orban, który pochwalił Mateusza Morawickiego. Słowa te opublikowała Marta Kaczyńska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marta Kaczyńska
Marta Kaczyńska (East News)
d3s43n1

– Porozumienie zawarte na szczycie UE daje Polsce ponad 124 mld euro w bezpośrednich dotacjach, a razem z uprzywilejowanymi pożyczkami to 160 mld euro w cenach bieżących dla naszego kraju – poinformował we wtorek rano premier Mateusz Morawiecki.

Następnie głos zabrał Viktor Orban, który nie szczędził pochwał pod adresem szefa polskiego rządu oraz sukcesu, jaki odniosła Polska.

d3s43n1

Marta Kaczyńska udostępniła słowa premiera Węgier

Marta Kaczyńska zazwyczaj na swoim profilu na Facebooku udostępnia artykuły portalu, który zajmuje się polityką. Tym razem zrobiła wyjątek i opublikowała wypowiedź Orbana.

"Kilka słów do Polaków. Dzień dobry, Polsko. Każdy w Europie, kto zna matematykę, chciałby być Polakiem. I ma do tego dobry powód. Widziałem liczby. Nie ma wątpliwości, że dzisiaj być Polakiem to wspaniała rzecz. (…) Polska jest na prowadzeniu" – rozpoczyna premier Węgier.

Następnie zwrócił uwagę, że Polska odniosła większy sukces niż Węgry. "Powód, dla którego odnieśliśmy sukces wspólnie, głównie Polska, jest taki, że Mateusz był liderem Grupy Wyszehradzkiej, liderem naszego zespołu. Dobrze, że byliśmy żołnierzami jego zespołu. Cieszymy się, że lider V4 to doświadczony były minister finansów. To on wygenerował miliardy euro dla Polaków" –zaznaczył.

d3s43n1

Władysław Kosiniak-Kamysz: "Dzięki wystąpieniu mojej żony, pobudziła się aktywność pierwszej damy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3s43n1

Podziel się opinią

Share
d3s43n1
d3s43n1