GwiazdyMarta Żmuda Trzebiatowska zaliczyła wpadkę. "Warto uważać na słowa"

Marta Żmuda Trzebiatowska zaliczyła wpadkę. "Warto uważać na słowa"

Wojtek Sawicki odpowiada na lekceważące słowa Marty Żmudy Trzebiatowskiej
Wojtek Sawicki odpowiada na lekceważące słowa Marty Żmudy Trzebiatowskiej
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram.com
13.10.2021 09:04

Marta Żmuda Trzebiatowska w jednej z ostatnich relacji na Instagramie narzekała na tipsy, mówiąc, że czuje się w nich "jak kaleka". Do słów aktorki odniósł się influencer z niepełnosprawnością Wojtek Sawicki.

Marta Żmuda Trzebiatowska obecnie spędza dużo czasu na planie zdjęciowym do nowego filmu. Jakiś czas temu przyznała, że do roli musiała założyć tipsy, co przeszkadza jej w codziennym funkcjonowaniu. W jednej z relacji na Instagramie odniosła się do tej sytuacji. Jej wypowiedź została uznana za bardzo kontrowersyjną. "Z takimi szponami czuję się przede wszystkim jak kaleka, nic nie mogę robić, wszystko mi sprawia trudność" – powiedziała aktorka. 

Na tę wypowiedź natrafił Wojtek Sawicki – influencer, który choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a i porusza się na wózku. Mężczyznę na Instagramie obserwuje 100 tysięcy osób. Sawicki łamie stereotypy i udowadnia, że życie osób z niepełnosprawnościami może być tak samo pełne, jak osób zdrowych. Influencer pracuje w banku, a nie tak dawno zaręczył się ze swoją dziewczyną.  

Wypowiedź aktorki zdenerwowała Sawickiego 

Sawicki przyznaje, że sam lubi czasami poczytać o perypetiach gwiazd, a szczególnie o ich wpadkach, aby uniknąć ich we własnej celebryckiej karierze. W ten sposób zetknął się z wypowiedzią znanej aktorki. 

"Przed chwilą natknąłem się na artykuł o zmaganiach Marty Żmudy Trzebiatowskiej z tipsami. W 99 proc. przypadków wzruszyłbym na tę wiadomość ramionami, ale wypowiedź polskiej aktorki trochę mnie zdenerwowała. (…) Nie chcę się jakoś nadmiernie czepiać, ale ta wypowiedź jest ze wszech miar zła. Począwszy użycia słowa "kaleka", a zakończywszy na zestawieniu posiadania długich paznokci z niepełnosprawnością. Podejrzewam, że Marta nie miała niczego złego na myśli, ale czasami naprawdę warto uważać na słowa" – napisał Sawicki w najnowszym poście na Instagramie. 

Marta Żmuda Trzebiatowska przeprosiła 

Influencer z niepełnosprawnością twierdzi, że wypowiedź Marty Żmudy Trzebiatowskiej udowadnia, jak bardzo dyskryminacyjne słownictwo wsiąkło w język polski. Pod postem Sawickiego, "wywołana do tablicy" aktorka, postanowiła zostawić komentarz. "Bardzo cię przepraszam! Zupełnie nie pomyślałam, że mogłoby to być tak odczytane. Przepraszam" – napisała Żmuda Trzebiatowska. "Nic złego się nie stało, ale miło, że pani przeprosiła, nie wszystkich stać na taki gest. Pozdrawiam" – odpowiedział influencer. 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (33)
Zobacz także