GwiazdyMary Komasa mówi o swojej chorobie. "Przeszłam dwie operacje"

Mary Komasa mówi o swojej chorobie. "Przeszłam dwie operacje"

Mary Komasa
Mary Komasa
Źródło zdjęć: © East News
oprac. KSA

02.03.2021 18:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marzec jest miesiącem uświadamiania i walki z endometriozą. W związku z tym wokalistka Mary Komasa postanowiła opowiedzieć publicznie, jak wygląda jej życie z tą chorobą i uczulić, że ból często jest nie do wytrzymania.

Mary Komasa, a właściwie Maria Wiktoria Komasa-Łazarkiewicz, to polska wokalistka, która chętnie zabiera głos na tematy społeczne i pokazuje swoją solidarność z dyskryminowanymi kobietami.

Teraz postanowiła wspomóc nagłośnienie, jak poważną chorobą jest endometrioza. "Marzec jest miesiącem endometriozy. Moja historia zaczęła się w momencie diagnozy w 2009 roku. Od tego czasu przeszłam dwie operacje. Przez lata byłam na terapii lekiem Visanne. Endometrioza dotyka 1 na 10 kobiet. Poziom bólu, z jakim się zmagamy, jest nie do opisania. Nie mówię tutaj tylko o ogromnym bólu fizycznym. Ból psychiczny, PTSD, zmagamy się z tym każdego dnia" - wyznała.

Endometrioza to przewlekła choroba ginekologiczna. Wiele kobiet poznaje diagnozę dopiero po kilku, a nawet i kilkunastu latach życia w bólu. Modelka Karolina Szymczak wyznała w programie "Newsroom", że lekarze długo nie mogli rozpoznać u niej choroby i jedynie odsyłali do kolejnych specjalistów.

"To jest realny problem, z którym mierzą się kobiety. Niektóre przez kilkanaście lat są niezdiagnozowane. Kilkanaście lat życia w ogromnym bólu, z wielkimi, dochodzącymi do kilkudziesięciu centymetrów guzami, które mogą się przerodzić w guzy nowotworów" - podkreśliła.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także