Trwa ładowanie...

"Maryja nie była dziewicą". Słowa zakonnicy wywołały burzę

„Maryja i Józef byli normalną parą, więc musieli uprawiać seks”. Hiszpańska zakonnica, Lucia Caram, wywołała tymi słowami burzę. Na antenie jednego z programów telewizyjnych wyznała, że nie wierzy w dogmat o dziewictwie Marii Panny.

Share
"Maryja nie była dziewicą". Słowa zakonnicy wywołały burzęŹródło: Twitter
dhwkvab

- Mamy trzymać się przyjętych zasad i prawd, więc tak naprawdę nie odkryjemy prawdziwego przekazu - mowiła zakonnica.
Od razu po programie siostra zaczęła otrzymywać wiadomości z negatywnymi opiniami dotyczącymi jej słów, a nawet pogróżki. Zakonnica jest w Hiszpanii osobą znaną. To aktywna i popularna użytkowniczka Twittera, która prowadzi również własny program kulinarny. Choć cieszy się dużą sympatią wśród widzów, jej ostatnie słowa niektórym nie przypadły do gustu.

Głos w dyskusji zabrał m.in. biskup hiszpańskiego miasta Vic, Roman Casanova, który wyraził ubolewanie nad wypowiedzią zakonnicy.
- Żałuję, że te słowa padły, wywołały niepotrzebne zamieszanie wśród wiernych - mówił duchowny. - Kościół od samego początku uznaje, że Maryja zawsze była dziewicą.

Dogmat o dziewictwie Maryi zarówno przed jak i po narodzinach Chrystusa został oficjalnie uznany na Soborze Konstantynopolitańskim II w 553 roku. I choć był wielokrotnie potwierdzany przez kolejnych papieży, wśród wiernych budzi czasem wątpliwości. Nie chodzi tu tylko o niepokalane poczęcie, ale również kwestie związane z fizjologią porodu.

dhwkvab

Ignace de la Pottiere, teolog, biblista, wieloletni profesor rzymskiego instytutu Biblicum, opierając się na tekście zawartym w Ewangelii wg Św. Jana, tłumaczył, że podobnie jak poczęcie Jezusa, jego narodziny odbyły się w sposób cudowny: bez bólu i przerwania błony dziewiczej.

Siostra Lucia Caram przeprosiła za swoją wypowiedź i dodała, że nie chciała wywoływać oburzenia wiernych. Jak twierdzi, zmartwił ją fakt, że „anonimowi ludzie spragnieni zemsty chcieli pozbawić ją życia”.

oprac. Karolina Głogowska

dhwkvab
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhwkvab
dhwkvab