UrodaMaseczka z żelatyny - sposób ma wągry, zaskórniki i zmarszczki

Maseczka z żelatyny - sposób ma wągry, zaskórniki i zmarszczki

Maseczka z żelatyny jest tanim, prostym, domowym sposobem na pozbycie się wielu niedoskonałości cery. Żelatyna jest składnikiem wykorzystywanym przede wszystkim do przygotowywania potraw wymagających zagęszczenia. Posiada również wiele właściwości zdrowotnych, ponieważ żelatyna poprawia trawienie, a nawet łagodzi ból związany z reumatyzmem. Co więcej, regularne spożywanie żelatyny wzmacnia włosy, paznokcie i dostarcza skórze kolagen.

Maseczka z żelatyny - sposób ma wągry, zaskórniki i zmarszczki
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

29.06.2018 09:42

Maseczka z żelatyny - efekty stosowania

Maseczek z żelatyny mogą używać kobiety w każdym wieku. Żelatyna jest substancją naturalną pochodzenia zwierzęcego, mieszanką białek i peptydów. Składa się między innymi z glicyny, proliny oraz hydroksyproliny. Żelatyna jest bogatym źródłem soli mineralnych oraz witamin K i H (nazywanej często witaminą B7), dzięki czemu maseczka z żelatyny nawilża, ujędrnia i rozjaśnia skórę. Witamina K poprawia koloryt skóry, usprawnia krążenie i zapewnia prawidłową krzepliwość krwi.

Żelatyna to cenne źródło kolagenu, którego wraz z wiekiem jest coraz mniej, przez co skóra traci sprężystość i ma skłonność do przesuszania. Zawarta w żelatynie witamina H, czyli biotyna, odpowiedzialna jest za prawidłowy stan skóry i włosów - przyspiesza ich wzrost, zapobiega łysieniu i siwieniu, a także działa antyłojotokowo.

Maseczka z żelatyny - przepisy

Żelatyna w połączeniu z innymi składnikami, takimi jak mleko, miód, cytryna, banan czy węgiel aktywny, potrafią zdziałać cuda. Wystarczy nałożyć maseczkę na twarz na około 30 minut, a skóra stanie się sprężysta, nawilżona i odżywiona. Oto kilka przepisów na maseczkę z żelatyny.

Maseczka z żelatyny, miodu i cytryny

Rozświetli i nawilży skórę. Cytryna ma działanie antybakteryjne, więc pomaga w walce z trądzikiem. Jest źródłem witaminy C oraz wspaniałym antyoksydantem, który neutralizuje wolne rodniki i przyspiesza produkcję kolagenu. Miód natomiast nawilża, przyspiesza gojenie ran i ma działanie bakteriobójcze, dlatego przydaje się w leczeniu zmian skórnych (krostek, pryszczy). Maseczka z żelatyny, miodu i cytryny usuwa przebarwienia, uelastycznia i wygładza skórę. Do przygotowania* maseczki żelatynowo-cytrynowej* potrzeba:

  • 3 łyżek nieprzyprawionej żelatyny,
  • ¼ szklanki wody (około 50 ml),
  • 3-4 łyżki soku z cytryny,
  • 2 łyżek naturalnego miodu.

Do podgrzanej wody należy dodać żelatynę i dokładnie wymieszać, tak aby uzyskać jednolitą konsystencję. Następnie dodać sok z cytryny i miód. Po 20 minutach należy zmyć maseczkę z żelatyny chłodną wodą.

Maseczka z żelatyny i banana

Odżywia i oczyszcza skórę. Banan poprawia koloryt skóry oraz likwiduje małe zmarszczki. Potas, który jest jednym z wielu składników odżywczych banana zmniejsza stany zapalne. Do przygotowania maseczki żelatynowo-bananowej potrzeba:

  • łyżkę żelatyny,
  • 2 łyżki rozgniecionego banana,
  • 2 łyżki wody.

Żelatynę należy rozpuścić w wodzie, po zastygnięciu trzeba dodać banana i dokładnie wymieszać, aby uzyskać jednolitą masę. Maseczkę do twarzy po 20 minutach powinno się zmyć ciepłą wodą.

Maseczka z żelatyny i mleka

To idealny sposób na wągry. Maseczka wygładza skórę i usuwa nadmiar sebum. Mleko intensywnie regeneruje naskórek, a także odbudowuje naturalny płaszcz lipidowy skóry. Kwas mlekowy złuszcza martwy naskórek, zwęża pory i działa antybakteryjnie, dlatego maseczki żelatynowo-mleczne polecane są dla skóry trądzikowej. Do wykonania tej maski na twarz potrzebne są:

  • 3 łyżki żelatyny,
  • 3 łyżki mleka.

Mleko należy wlać do rondelka i wsypać żelatynę. Całość podgrzewać do momentu rozpuszczenia się żelatyny. Gdy jednolita masa przestygnie należy nałożyć maseczkę na twarz. Po 20 minutach maseczkę na wągry należy zmyć zimną wodą.

Maseczka z żelatyny i węgla aktywnego

Ma działanie oczyszczające i przeciwbakteryjne. Oczyszcza z różnego rodzaju zanieczyszczeń – usuwa ze skóry brud, kurz, nadmiar sebum, także ten z głębokich zaskórników. Węgiel aktywny jest łagodny dla skóry, nie powoduje podrażnień i nie narusza jej bariery ochronnej. Do przygotowania maseczki żelatynowo-węglowej potrzebne są:

  • 2 tabletki węgla aktywnego,
  • 1-2 łyżeczki żelatyny,
  • 2 łyżki gorącej wody.

W ciepłej wodzie należy rozpuścić żelatynę, po uzyskaniu jednolitej konsystencji dodać rozkruszony węgiel. Maseczkę do twarzy należy nakładać grubą warstwą na miejsca, gdzie są zaskórniki. Po 20 minutach należy oderwać od twarzy zastygniętą maseczkę.

Jak aplikować maseczki do twarzy na bazie żelatyny?

Przed przystąpieniem do aplikacji maseczki z żelatyny należy odpowiednio oczyścić skórę peelingiem drobnoziarnistym lub enzymatycznym, a także rozgrzać skórę poprzez ciepły okład. Maseczkę z żelatyny najlepiej nakładać dużym pędzlem, patyczkiem lub wacikiem. Aplikując maseczkę na twarz, należy umijać okolice oczy. Żelatyna może uczulać, dlatego przed wykonaniem maseczki z żelatyny warto sprawdzić na małej powierzchni ręki czy wystąpi reakcja alergiczna.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)