Blisko ludziMatylda Damięcka kpi z Jarosława Kaczyńskiego. Uderzyła w jego czuły punkt

Matylda Damięcka kpi z Jarosława Kaczyńskiego. Uderzyła w jego czuły punkt

Matylda Damięcka wbiła szpilę Prezesowi
Matylda Damięcka wbiła szpilę Prezesowi
Źródło zdjęć: © AKPA
Marta Kutkowska

28.03.2022 15:24, aktual.: 28.03.2022 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Matylda Damięcka słynie z sarkastycznych komentarzy do polskiej rzeczywistości. Tym razem znów dostało się Jarosławowi Kaczyńskiemu. "Uwielbiam Twoje rysunki ale ten jest lepszy od najlepszego" - napisała jedna z fanek.

Matylda Damięcka ma zdolność do wzbudzania w swoich fanach rozbawienia i refleksji zarazem. Dzisiaj dowcipnie skomentowała wizytę Joe Bidena w Polsce. Niestety, nie wszystkim będzie do śmiechu. Jarosław Kaczyński zapewne wolałby nie widzieć tej grafiki.

Gdzie jest Jarosław Kaczyński?

Wizyta Joe Bidena w Polsce była transmitowana przez wszystkie stacje telewizyjne na świecie. Plan prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce był napięty. Pierwszego dnia wizyty prezydent USA spotkał się z żołnierzami stacjonującymi w Rzeszowie, kolejnego odbyły się rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą, a także spotkanie z uchodźcami na Stadionie Narodowym w towarzystwie Mateusza Morawieckiego i Rafała Trzaskowskiego. Zwieńczeniem wizyty głowy USA było płomienne przemówienie na Placu Zamkowym.

Uwadze mediów nie umknęła absencja Jarosława Kaczyńskiego pod Kolumną Zygmunta. Pełnomocnicy prezesa tłumaczyli jego nieobecność kwarantanną. Matylda Damięcka ma jednak swoje zdanie na ten temat. W najnowszej grafice pokazała szefa PiS zasłoniętego paskiem informacyjnym. Nawiązała tym samym do jego niskiego wzrostu. Podpis pod zdjęciem brzmi: "Potwory i spółka".

"Czy to nie bodyshaming?"

Większość fanów Matyldy zareagowała entuzjastycznie. 

"O mamusiu!!! Uwielbiam Twoje rysunki ale ten jest lepszy od najlepszego!! Miłego dnia!"- napisała jedna z fanek.

"Ten covid to fajna wymówka absencji dla Prezesów wszelkiej maści - Kaczyński u Bidena, Tajner w Planicy…" - dodała kolejna.

Niektórzy zauważyli jednak, że wyśmiewanie cudzego wzrostu to zwyczajny bodyshaming. 

Wywołana do tablicy rysowniczka przyznała bez bicia, że doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (498)
Zobacz także