Blisko ludziPilotka zgłosiła mobbing i została wydalona z uczelni. Teraz broni Ukrainy

Pilotka zgłosiła mobbing i została wydalona z uczelni. Teraz broni Ukrainy

Giulia Schiff w Ukrainie
Giulia Schiff w Ukrainie
Źródło zdjęć: © Facebook

28.03.2022 11:49, aktual.: 28.03.2022 14:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Giulia Schiff jest byłą uczennicą Włoskiej Akademii Sił Powietrznych. Z prestiżowej uczelni została jednak wydalona. Jak twierdzi, stało się tak za sprawą jej skargi o mobbing, któremu miała być poddawana. Dziś 23-latka spełnia się jako pilotka nie na terenie Włoch, a Ukrainy.

Giulia Schiff jeszcze w trakcie nauki na Akademii Sił Powietrznych we Włoszech zgłosiła, że była poddawana mobbingowi. Jak wyznaje, do najgorszego miało dość wiosną 2018 r. podczas "chrztu z lotu", czyli popularnego obrzędu bojowego.

To właśnie podczas owej uroczystości nagrano jak wówczas 19-letnia Giulia była uderzana w plecy drewnianymi kijami. Schiff zgłosiła wspomniane zajście do odpowiednich instytucji prawnych. Sprawa toczyła się przez wiele miesięcy, jednak ostatecznie Rada Stanu odrzuciła jej apelację.

Niedługo potem Schiff została wydalona z uczelni. Władze instytucji tłumaczą swoją decyzję jej rzekomą "niezdolnością wojskową i zawodową". Była studentka jest zaś zupełnie innego zdania, tłumacząc, że to właśnie z powodu jej trudnego wyznania i walki o dobre imię, doszło do wydalenia, a tym samym jej pożegnania z marzeniem o karierze w lotnictwie.

Zobacz także:
Ukraina
Ukraina

23-letnia pilotka na pomoc Ukrainie

Okazuje się jednak, że miłość Schiff do lotnictwa jest znacznie silniejsza od zaskakującej decyzji władz szkoły. 23-latka udała się bowiem do Kijowa, by jako ochotnicza pilotka bronić Ukrainy w Międzynarodowym Legionie Obrony Terytorialnej. Póki co jest jedyną kobietą w tamtejszym oddziale lotniczym.

Co więcej, Włoszka regularnie dzieli się w mediach społecznościowych najnowszymi doniesieniami z wojny. "Nie ma usprawiedliwienia dla braku reakcji. Trzeba pomóc krajowi, który nie potrafi się obronić, najechany przez jedno z mocarstw świata z absurdalnych powodów… Tym bardziej, że jest naszym sąsiadem. (...) Możemy pomóc, a dlaczego zamiast tego po prostu patrzymy?" - napisała ostatnio.

Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej to jednostka obronna, która składa się z międzynarodowych wolontariuszy chcących odpierać ataki wymierzone przez wojska Władimira Putina na terenie Ukrainy. Jak przekazał minister spraw zagranicznych Ukrainy, Dmytro Kułeba, Legion Międzynarodowy tworzą obecnie liczni reprezentanci aż 52 państw świata, w tym pochodząca z Włoch, 23-letnia Giulia Schiff.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także