Blisko ludziMatylda Damięcka pokazała nową grafikę. Nawiązała do konwencji stambulskiej

Matylda Damięcka pokazała nową grafikę. Nawiązała do konwencji stambulskiej

Matylda Damięcka o konwencji stambulskiej
Matylda Damięcka o konwencji stambulskiej
Źródło zdjęć: © ONS
29.07.2020 15:12

Polska przygotowuje się do wypowiedzenia konwencji stambulskiej. W całym kraju odbywają się protesty, przygotowywane są petycje, a media społecznościowe zalewają posty, które mają pokazać niezadowolenie z decyzji rządu. Głos w sprawie zabrała również Matylda Damięcka. W swoim stylu - za pomocą grafiki.

Konwencja stambulska to konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Dokument został podpisany w Stambule 11 maja 2011 roku. Polska natomiast podpisała konwencję w grudniu 2012 roku, a ratyfikowała w 2015. Jakiś czas temu Marlena Maląg Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziała, że Polska przygotowuje się do wypowiedzenia konwencji.

Matylda Damięcka o tarczy antyprzemocowej

Ta decyzja wywołała burzę. Wielu polityków nie zgadza się z decyzją partii rządzącej. Głos zabrały również Polki, które mówią jasno, że wypowiedzenie konwencji, to przyzwolenie na przemoc domową. Swoje zdanie wyraziła również Matylda Damięcka, oczywiście niebezpośrednio, tylko w charakterystycznym dla siebie stylu, za pomocą grafiki.

Obrazek przedstawia kobietę z widocznymi śladami podbicia. Dwa słowa komentarza, jak zwykle wystarczyły, by opisać wszystko. "Ludzka tarcza". Internauci tym razem nie byli podzieleni, przyznali, że obrazek oddaje rzeczywistość.