Blisko ludziMąż Omeny Mensah jest jednym z najbogatszych Polaków. Kim jest Rafał Brzoska?

Mąż Omeny Mensah jest jednym z najbogatszych Polaków. Kim jest Rafał Brzoska?

Omena Mensah i Rafał Brzoska
Omena Mensah i Rafał Brzoska
Źródło zdjęć: © East News
Marta Kutkowska
25.02.2021 20:58

Korzystasz z jego innowacji na co dzień. Rafał Brzoska dzięki pandemii niesamowicie się wzbogacił i po wielu latach przerwy trafił ponownie na listę najbogatszych Polaków magazynu Forbes.

Omena Mensah, w programie TVN Style pokazywała Polakom luksusowe domy. Wygląda na to, że sama też prowadzi życie “na bogato”. Prezenterka jest bowiem żoną miliardera, Rafała Brzoski. 

Polski Steve Jobs 

Rafał Brzoska jest ekonomistą, przedsiębiorcą, współwłaścicielem i prezesem słynnych Paczkomatów InPost. 

Firma ma ponad 10 tys. paczkomatów w Polsce i współpracuje m.in. z Allegro. Na koniec 2020 roku grupa miała łącznie 12 254 paczkomaty i ponad dwukrotnie przekroczyła liczbę placówek Poczty Polskiej. W 2020 r., gdy cały handel przez pandemię przeniósł się do internetu, paczkomaty podwoiły swój zysk dwukrotnie w stosunku do lat poprzednich. To wywindowało Rafała Brzoskę na 7. miejsce finansowego rankingu. 

Patchworkowe szczęście 

Omenę Mensah i Rafała Brzoskę połączyła nie tylko miłość, ale także dryg do biznesu. Niewielu wie, że Omena Mensah, oprócz swojej telewizyjnej aktywności, jest także projektantką luksusowych mebli. 

Poznali się w chwili, gdy Omenaa szukała partnera biznesowego do kolejnej akcji charytatywnej realizowanej w jej fundacji Omenaa Foundation. Dziś są nie tylko małżeństwem, ale także zgranym duetem biznesowymi. Założyli markę OCCHIELLO, która specjalizuje się w wysokim męskim krawiectwie. 

Para za kilka tygodni będzie świętować drugą rocznicę ślubu. Zakochanym udało się stworzyć wyjątkową rodzinę: 

“Tworzymy rodzinę patchworkową. Mąż ma z pierwszego związku dwie super dziewczynki, ja mam Vaneskę, a łącznikiem jest wspólny synek Vincent. Ukochany, wspaniały, totalnie nie z tego świata - mówiła pogodynka w rozmowie z "Twoim Stylem".  

Prezenterka dzieli się zdjęciami z luksusowych hoteli, pięknych plaż, jachtów. Nie brakuje także dokumentacji zjawiskowego domu. Jednak to, co najbardziej zachwyca, to niekwestionowane, wielkie uczucie pary. Recepta Omeny Mensah na udane małżeństwo jest prosta: 

“Trzeba się bardzo kochać. Po prostu” - powiedziała reporterce Jastrząb Post.