ModaMelania i Ivanka popełniły modowe faux-pas. Polacy już zdążyli je zauważyć

Melania i Ivanka popełniły modowe faux-pas. Polacy już zdążyli je zauważyć

Melania i Ivanka popełniły modowe faux-pas. Polacy już zdążyli je zauważyć
Paulina Brzozowska

06.07.2017 14:41, aktual.: 06.07.2017 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zarówno Melania Trump, jak i jej pasierbica Ivanka Trump podczas wizyty dyplomatycznej w Polsce, wybrały piękne, letnie kreacje. Mimo to jeden szczegół zdecydowanie rzuca się w oczy. Odsłonięte ramiona obu z pań. Czy wybór takich kreacji świadczy o braku poszanowania dla miejsca, w którym się znalazły?

Melania Trump rano spotkała się z polską pierwsza damą Agatą Dudą. Następnie uczestniczyła w warsztatach dla dzieci w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Ivanka z kolei zastąpiła swojego ojca i złożyła wieniec pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Ich kreacje olśniły zdecydowaną większość Polaków, jednak pojawiły się też głosy krytyki. Odsłonięte ramiona w miejscu pamięci zmarłych uchodzą w naszym kraju za coś niestosownego.

Obraz

Jak sprawa wygląda z punktu widzenia protokołu dyplomatycznego? - W naszym kręgu kulturowym kobiety biorące udział w tak ważnym, oficjalnym spotkaniu, powinny mieć osłonięte ramiona. Zwłaszcza w miejscach upamiętniających poległych - mówi nam ekspert do spraw etykiety, Ewa Moś. - Pan prezydent jednak również popełnia błędy. Rozpięta marynarka, zbyt długi krawat, to wszystko jest niedopuszczalne - dodaje.

Obraz

Styl Melanii Trump, choć elegancki, odbiega nieco od norm przyjętych w Polsce. W naszym kraju wciąż stawiamy na konserwatywne kreacje, pasujące do odgórnie ustalonych zasad. I chociaż pierwsza dama i pierwsza córka prezentowały się doskonale, powinny uszanować panujące w naszym kraju zwyczaje.

Donald Trump o Polsce: To wspaniały, inspirujący kraj, bardzo bogaty w historię:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (786)