Trwa ładowanie...

Melania Trump wydała miliony dolarów na zmiany w wystroju Białego Domu

Melania Trump odcisnęła swój ślad w historii Ameryki. Nie tylko legendarnymi już stylizacjami, ale również zmianami jakie wprowadziła w Białym Domu. Dzięki niej kolejna para prezydencka może żyć w luksusach.
Share
Melania Trump
Melania TrumpŹródło: Getty Images
dsgdeog

Melania Trump przez całą prezydenturę pozostawała w cieniu męża. Jednak mimo to pozostawiła po sobie trwały ślad w historii, głównie dlatego, że dokonała kilku znaczących zmian w przestrzeni Białego Domu.

Zmiany w Białym Domu

Każda odchodząca pierwsza rodzina, która mieszkała w 132-pokojowej rezydencji, zostawia coś po sobie. Podczas kadencji Trumpów wprowadzono kilka znaczących dodatków i ulepszeń. Obejmowały one między innymi zakup posągu z brązu autorstwa Isamu Noguchi, renowację pokoju wschodniego i nowe tkaniny, aby zastąpić uszkodzoną przez słońce tapicerkę i ściany w pokoju czerwonym. Zmodernizowano również podziemny magazyn kuratorski, oraz dokonano renowacji historycznych drewnianych drzwi, które przez dziesięciolecia były dziurawione przez prezydenckie psy.

dsgdeog

Zobacz także: Agnieszka Hyży o relacji mamą Grzegorza. "Każda synowa ma coś z teściowej"

- Od pawilonu tenisowego po ogród różany, pani Trump pracowała nad różnymi projektami renowacji, kiedy była pierwszą damą – informuje biuro Melanii Trump w oświadczeniu na temat zmian jakie zaszły w ostatnich latach w Białym Domu.

- Melania Trump skupiała się przede wszystkim na ochronie zabytków oraz dbaniu o piękno i historyczne elementy przestrzeni – mówił Stewart McLaurin, prezes Stowarzyszenia Historycznego Białego Domu – Zawsze chciała wiedzieć, co zrobili inni przed nią, co było zwyczajem i tradycją. Potem dodała do tego swój własny styl lub osobisty wkład.

Zobacz także: Żyją razem, ale śpią osobno. Oziębłość seksualna ma różne oblicza i przyczyny

Zmiany jakie wprowadziła Melania Trump

W latach prezydentury Trumpa w Białym Domu wykonano kilka bardzo kosztownych renowacji.

dsgdeog

• Remont windy. Odnowiono małą windę prowadzącą do prywatnych kwater, w tym odnowiono i wymieniono drewniane i mosiężne elementy wyposażenia oraz zaktualizowano oświetlenie. Koszt: 100 000 USD.

• Antyczne krzesło. Rzadkie krzesło z 1817 roku, jedno z oryginalnych 24 zaprojektowanych przez Williama Kinga z Georgetown i zakupione przez prezydenta Jamesa Monroe, zostało kupione i odrestaurowane. Koszt: 85 000 USD.

• Dywan w recepcji dyplomatycznej. Sala przyjęć dyplomatycznych, w której często witani są dygnitarze, jest bardzo używana. Dywan z 50 pieczęciami państwowymi wyglądał na zniszczony. Melania Trump pomogła zaprojektować nowy, wykonany przez Stark Carpet, zawierający 50 kwiatów stanowych. Koszt: 200 000 USD.

• Drzwi. Około 30drewnianych drzwi zostało profesjonalnie wyremontowanych, a klamki polerowane. Koszt: 90000 USD.

dsgdeog

• Wymiana tkaniny w Pokoju Czerwonym. Słońce spowodowało wyblaknięcie szkarłatnych ścian z jedwabiu Scalamandré. Meble zostały obite czerwonym i złotym jedwabiem. Koszt: około 300 000 USD.

• Tapicerka i złocenie Apartamentu Bellangé. Pierre-Antoine Bellangé w Paryżu wykonał w 1817 roku 53 meble do obecnego Niebieskiego Pokoju. W 1860 r. Prawie wszystkie zostały sprzedane na aukcji. Jacqueline Kennedy trochę odzyskała; od tego czasu dodano inne i wykonano repliki. Przywrócenie obecnych 21 sztuk rozpoczęło się w latach Obamy i zakończyło w 2018 roku. Koszt: 800 000 dolarów.

• Zegar ścienny. Nad drzwiami prowadzącymi do odnowionej windy wisi zegar. Cyfry i napisy zostały wykonane przez kaligrafów z Białego Domu, a środkowy orzeł jest inspirowany porcelaną Jamesa Monroe. Utwór został zamówiony w Chelsea Clock Company, założonej w 1897 roku w Chelsea w stanie Massachusetts. Koszt: 10 000 dolarów.

• Rzeźba Isamu Noguchi. Rzeźba z brązu „Floor Frame” Noguchiego z 1962 roku została wybrana przez Melanię Trump jako pierwsze dzieło sztuki azjatycko-amerykańskiego artysty w kolekcji Białego Domu. Został zainstalowany w Ogrodzie Różanym w listopadzie 2020 r. Koszt: 200 000 USD.

dsgdeog

Największym projektem Melanii Trump była prawdopodobnie renowacja Ogrodu Różanego, która obejmowała wymianę starych nasadzeń oraz instalację nowych ścieżek wapiennych i zmodernizowanych systemów nawadniających. Został opłacony ze środków prywatnych. Pawilon tenisowy został zainspirowany architekturą Białego Domu.

#Wszechmocne. Spełnione i niezależne. Nowa akcja WP Kobieta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsgdeog

Podziel się opinią

Share
dsgdeog
dsgdeog