Mężczyźni sypią im okruszki. "Breadcrumbing" zmorą wielu kobiet

"Breadcrumbing" przybiera na silę
"Breadcrumbing" przybiera na silę

28.07.2023 14:39, aktual.: 31.07.2023 21:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czekasz na gesty miłości, chociaż krztę zainteresowania, a w zamian za to dostajesz jedynie kilka czułych słów wypowiedzianych wtedy, gdy akurat jest w dobrym humorze? Coraz więcej kobiet dostaje jedynie okruchy miłości. Wyjaśniamy, po czym poznać, że jesteś ofiarą "breadcrumbingu".

W dzisiejszych czasach wiele kobiet doświadcza zjawiska znanego jako "breadcrumbing". Termin ten odnosi się do sytuacji, gdy ktoś wchodzi w relację, ale daje swojemu partnerowi jedynie okruchy uwagi, miłości i zaangażowania. Jest to pozorna bliskość, która prowadzi do poczucia dezorientacji, niskiej samooceny oraz głębokiego niezadowolenia z życia. Poznaj sygnały "breadcrumbingu" i sprawdź, czy przypadkiem nie padłaś jego ofiarą.

Ofiarodawca okruszków

Dla ofiary breadcrumbingu taka relacja jest bardzo szkodliwa. To emocjonalna huśtawka, która powoduje ciągłe wahania nastrojów i poczucie nieważności. Skutkiem tego jest niepewność i brak stabilności emocjonalnej.

Pokazują to badania przeprowadzone w 2019 r. w środkowej Hiszpanii w formie anonimowych ankiet, które opisano w "International Journal of Enviromental Reaserch and Public Health" w lutym 2020 r. Okazuje się, że osoby, które doświadczyły "breadcrumbingu" lub "ghostingu" w ciągu ostatniego roku, odczuwały silne negatywne emocje, takie jak bezsilność i samotność. Miały też obniżoną samoocenę oraz czuły się zdezorientowane i niezrozumiałe. Badania przeprowadzono na grupie 636 dorosłych w wieku 18–40 lat.

Psychologowie sugerują, że osoby podatne na tego typu relacje najczęściej są głodne uwagi i akceptacji. Jeśli brakuje im poczucia własnej wartości, szukają potwierdzenia swojej ważności w zewnętrznym świecie, zwłaszcza w oczach swojego partnera. Problem zaczyna się, gdy zdanie drugiej osoby staje się ważniejsze niż to, co myślimy o sobie. Wtedy istnieje duże ryzyko, że trafimy na kogoś, kto da nam swoją uwagę i miłość, ale z czasem będzie robił to coraz rzadziej. To tak zwany ofiarodawca okruszków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Flagi ostrzegawcze

"Breadcrumbing" jest emocjonalnym oszustwem, w którym partner daje drugiej osobie nadzieję na prawdziwą relację, ale jednocześnie unika zaangażowania. Istnieje siedem sygnałów ostrzegawczych, które mogą sugerować, że jesteś w związku z ofiarodawcą okruszków. Zwróć uwagę, czy:

1) Partner nie daje ci niejasnych obietnic, a na twoje plany reaguje słowami "zobaczymy", "mamy jeszcze czas" i w efekcie ich nie realizujecie.

2) Raz dzwoni często, a później przez kilka dni milczy i traci zainteresowanie.

3) W realu i w rzeczywistości zachowuje się zupełnie inaczej, jakby był inną osobą.

4) Składa ci wiele obietnic bez pokrycia.

5) Raz zasypuje cię komplementami, później traktuje jak powietrze.

6) Sprawia, że przy nim często czujesz się winna

7) Jak ognia unika rozmów o uczuciach.

Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, warto podjąć działania mające na celu ochronę swojego dobrostanu emocjonalnego. Po pierwsze, zastanów się, czy naprawdę chcesz tkwić w takiej relacji? Czy zasługujesz na więcej niż tylko okruszki miłości i uwagi? Postaw granice i nie pozwól, aby ktoś manipulował twoimi uczuciami. Pamiętaj, że Twoja wartość nie zależy od zachowania drugiej osoby. Zadbaj o swoje własne dobro i poczucie własnej wartości. Warto również porozmawiać z kimś zaufanym, kto okaże ci wsparcie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (166)