UrodaMezoterapia bezigłowa - nieinwazyjna metoda odmładzania skóry

Mezoterapia bezigłowa - nieinwazyjna metoda odmładzania skóry

Mezoterapia bezigłowa to bezinwazyjna metoda odmładzania i odżywienia skóry. Efekty mezoterapii bezigłowej są imponujące, a ona sama często stosowana jest jako alternatywa dla bardziej inwazyjnej mezoterapii igłowej.

Mezoterapia bezigłowa - nieinwazyjna metoda odmładzania skóry
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Anna Bator

Mezoterapia bezigłowa a mezoterapia igłowa

Mezoterapia bezigłowa to często wybierana alternatywa dla tradycyjnej mezoterapii igłowej. Wykorzystuje metodę elektroporacji, podczas której za pomocą urządzenia wytwarzającego fale o częstotliwości radiowej są wprowadzane pod skórę substancje aktywne. Na skutek działania impulsów elektrycznych otwierają się kanały hydrofilowe, przez które substancje dostają się do organizmu.

Zdarza się, że podczas mezoterapii bezigłowej wykorzystywane są również ultradźwięki. Tworzą one niewielkie nadciśnienie w tkankach, dzięki czemu substancje aktywne mogą łatwiej dotrzeć do organizmu.

Główną zaletą mezoterapii bezigłowej jest jej nieinwazyjność. Efekty mezoterapii bezigłowej są zbliżone do mezoterapii igłowej, jednak podczas zabiegu mezoterapii igłowej na skórze wykonywane są tysiące mikronakłuć, za pomocą których substancje aktywne wprowadzane są do organizmu.

Jak wygląda zabieg mezoterapii bezigłowej?

Zabieg mezoterapii bezigłowej rozpoczyna się od dezynfekcji skóry. Następnie do konkretnego miejsca przykładana jest głowica urządzenia do mezoterapii bezigłowej i wówczas rozpoczyna się przepływ prądu. Początkowo jest on niewielki, z czasem osoba wykonująca zabieg zwiększa jego intensywność, stosownie do odczuć pacjenta i potrzeb zabiegu.

Zabieg rozpoczyna się od fazy wprowadzania substancji aktywnych do organizmu poprzez proces elektroporacji. Następnie substancja wnika głębiej, a w tkankach wytwarzane jest podciśnienie, które powoduje wypychanie toksyn na zewnątrz organizmu. Na koniec ciśnienie wewnątrz organizmu zostaje zmniejszone, a kanaliki są zamykane.

Mezoterapia bezigłowa - efekty

Efekty mezoterapii bezigłowej to przede wszystkim widoczne odmłodzenie skóry i zmniejszenie oznak starzenia się skóry. Najczęściej mezoterapia bezigłowa stosowana jest jako terapia przeciwzmarszczkowa. Zabieg wykonuje się również aby usunąć plamy i przebarwienia oraz zlikwidować bruzdę nosowo-wargową.

Mezoterapia bezigłowa stosowana jest nie tylko w obrębie twarzy. Za jej pomocą można zniwelować cellulit, rozstępy, blizny, a także zmniejszyć wiotkość skóry i ujędrnić ją. Zabieg zapobiega również tworzeniu się obrzęków.

Przeciwwskazania do mezoterapii bezigłowej

Chociaż mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, istnieją pewne przeciwwskazania do jej stosowania. Przede wszystkim należy pamiętać, że ani osoba wykonująca zabieg, ani pacjent nie mogą mieć na sobie żadnych metalowych przedmiotów. Mezoterapii bezigłowej nie można stosować u osób, które mają w ciele metalowe elementy, takie jak protezy czy klamry.

Zabieg mezoterapii bezigłowej nie jest stosowany u pacjentów z chorobami serca, epilepsją, cukrzycą i chorobami żył. Nie zaleca się go również w przypadku chorób skóry, alergii i nadwrażliwości oraz w trakcie występowania infekcji wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych.

Mezoterapia bezigłowa - cena

Mezoterapia bezigłowa wymaga zastosowania kilku zabiegów. Koszt mezoterapii bezigłowej waha się w przedziale od 100 do 350 złotych, w zależności od partii ciała, a pojedynczy zabieg trwa od 20 do 80 minut. Aby osiągnąć pożądany efekt, konieczne jest wykonanie serii od 5 do 10 zabiegów.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)