Trwa ładowanie...
michał piróg

Michał Piróg apeluje do fanów prosto z Izraela. Ważne przesłanie

Michał Piróg jest nie tylko tancerzem i prezenterem, ale i aktywistą społecznym. Zazwyczaj wypowiada się w kwestiach związanych z homoseksualizmem, prawami zwierząt i ekologią. Właśnie w tej ostatniej sprawie zabrał głos prosto z Masady.

Share
Michał Piróg apeluje do fanów prosto z Izraela. Ważne przesłanie
Źródło: ONS.pl
d3ppfna

Michał Piróg opublikował na instagramowym koncie fotografię z Masady - starożytnej twierdzy żydowskiej położonej na skraju Pustyni Judejskiej. Warto przypomnieć, że tancerz ma korzenie żydowskie, więc ta wycieczka z pewnością jest dla niego ważna. Być może właśnie to skłoniło go do przemyśleń. Do zdjęcia dołączył wymowny opis.

"Kiedyś piękno i chęć obcowania z nim była jedną z najważniejszych potrzeb ludzkich. Budowano solidnie i na długie lata. Dzisiaj zdaje się to zgoła inne. Szybciej, taniej i na krócej. Bo dzisiaj, jeśli coś postawimy na lata, to odcinamy się od zarobku. Tyczy się to architektury, sprzętów domowych, samochodów, elektroniki, ubrań, biżuterii itd. Im więcej kupujemy na tak zwaną chwilę, w tak zwanym byle czym, na tak zwany 'zapas', im więcej podejmujemy nieprzemyślanych konsumpcyjnych zakupów, tym bardziej przykładamy ręce do morderstwa, które każdego dnia dzieje się na naszych oczach. Mordujemy ekosystem, zwierzęta, naturę, siebie, jak i przyszłe pokolenia. Obudźmy się!" - zaapelował do fanów.

d3ppfna

Wymiana zdań pod postem

Jedna z internautek zaczepnie skomentowała post. "Ciekawe, ile ty masz niepotrzebnych butów, ubrań, kosmetyków, perfum... Ile razy dziennie odwiedzasz restauracje? Ile prądu zużywasz podczas nagrań w TV? Ile razy w ciągu roku latasz samolotem. Zacznijcie od siebie celebryci i dajcie dobry przykład" - skomentowała.

Michał Piróg nie przeszedł obojętnie obok komentarza kobiety. "Zacząłem, kochana, dawno temu, ale dziękuję, bo nadal trzeba przypominać każdemu" - odpowiedział.

To już kolejne przesłanie z Masady Michała Piróga. Ostatnio zwrócił uwagę na dewastację środowiska naturalnego. Więcej tutaj: Michał Piróg w Masadzie. Pod zdjęciem zamieścił ważne przesłanie

Zobacz także: Hanna i przyjaciele. Maciej Zień w kuchni Lis

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ppfna

Podziel się opinią

Share
d3ppfna
d3ppfna