Trwa ładowanie...
d1fcyjd
Seks i Związki

Microgynon

Środki antykoncepcyjne Microgyon to jednofazowy preparat dwuskładnikowy złożony z dwóch żeńskich hormonów: etinylestradiolu i lewonorestrelu. Jego działanie opiera się na zatrzymaniu owulacji i uniemożliwieniu plemnikom dotarcia do komórki jajowej.
Share
d1fcyjd

Microgynon – informacje ogólne

Środki antykoncepcyjne Microgyon to jednofazowy preparat dwuskładnikowy złożony z dwóch żeńskich hormonów: etinylestradiolu i lewonorestrelu. Jego działanie opiera się na zatrzymaniu owulacji i uniemożliwieniu plemnikom dotarcia do komórki jajowej. Lek występuje pod dwoma nazwami w zależności od kraju, w którym się go sprzedaje: Microgynon 21 i Microgynon 30. W obu przypadkach skład chemiczny preparatu jest taki sam.

Microgynon – stosowanie

d1fcyjd

Dawkować zgodnie z zaleceniami lekarza. Standardowo należy spożywać po jednej tabletce na 24 godziny nieprzerwanie przez trzy tygodnie. Po tym okresie powinno się odstawić lek na siedem dni, podczas których prawdopodobnie dojdzie do charakterystycznego krwawienia.

Microgynon – sutki uboczne

Tabletki antykoncepcyjne Microgynon mogą spowodować wystąpienie pewnych działań niepożądanych. Najczęściej pojawiające się skutki uboczne to krwawienia międzymiesiączkowe, nadciśnienie, nudności, wymioty, problemy trawienne, stany depresyjne, tkliwość piersi i migrena.

Microgynon – przeciwwskazania

d1fcyjd

Preparat Microgynon zabroniony jest kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Stosowanie tabletek przeciwwskazane jest także w przypadku przebytego wylewu, stwierdzonej cukrzycy, zbyt wysokiego cholesterolu, dolegliwości związanych z krążeniem. Microgynon nie powinien być również zażywany przez kobiety palące.

Przed stosowaniem

Rozpoczęcie kuracji z tabletkami antykoncepcyjnymi Microgynon powinno poprzedzić rutynowe badanie lekarskie, które pozwoli ustalić wystąpienie jakichkolwiek przeciwwskazań.

d1fcyjd

Podziel się opinią

Share
d1fcyjd
d1fcyjd