Trwa ładowanie...
ycipk-3zglo5

Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet. Aktywistka i dziennikarka Wiktoria Beczek krytykuje kontrowersyjny felieton

Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet. Dziennikarka Wiktoria Beczek skomentowała kontrowersyjny felieton Bronisława Wildsteina, opublikowany w tym dniu w jednej z gazet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet.
Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet. (123RF)
ycipk-3zglo5

25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet. W tym dniu w jednym z magazynów pojawił się kontrowersyjny felieton Bronisława Wildsteina dotyczący akcji #MeToo. Sprawę skomentowała dziennikarka i aktywistka na rzecz praw kobiet – Wiktora Beczek.

Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet – kontrowersyjny felieton

W swoim wpisie na Twitterze Wiktoria Beczek udostępniła zdjęcia fragmentów felietonu Bronisława Wildsteina. Dziennikarz wyraził tam własną opinię na temat akcji #MeToo, która jego zdaniem ma wiele negatywnych skutków. Zdaniem Wildsteina "teraz aktorki, recytatorki czy modelki uznać mogą, że ich porażka jest efektem niezgody na erotyczne awanse", co w rzeczywistości może być niezgodne z prawdą.

Autor nawiązał również do historii przedstawionej w tatrze Bagatela w Krakowie. Spektakl opowiadał o grupie kobiet, które przez lata nie reagowały na nadużycia ze strony dyrektora i dopiero po długim czasie postanowiły grupowo z nim walczyć. Dziennikarz określił czynności, takie jak opowiadanie sprośnych dowcipów, wsadzanie języka do ucha czy klepnięcie w pośladek, jako "zachowanie raczej żałosne niż groźne".

ycipk-3zglo5

Komentarz Bronisława Wildsteina skrytykowała Wiktoria Beczek, określając mianem "rzeczy przeobrzydliwej". "Jak tam w Światowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet? Bo 'Sieci' opublikowały rzecz przeobrzydliwą" – napisała aktywistka, udostępniając zdjęcia artykułu.

Zobacz także: Ona vs on u… fryzjera

ycipk-3zglo5

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3zglo5

ycipk-3zglo5
ycipk-3zglo5