Mleko na włosy i twarz – zastosowanie mleka w kosmetyce
Pielęgnacja skóry mlekiem znana była już w Starożytnym Rzymie, gdzie kobiety nacierały się chlebem nasączonym właśnie w tej substancji. Dzięki wyjątkowym właściwościom mleko do dzisiaj jest jednym z ważniejszych składników większości kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry.
12.06.2018 | aktual.: 08.07.2018 21:13
Mleko na włosy i twarz – właściwości
Najpopularniejsze w kosmetyce jest mleko zwierzęce, czyli pochodzące od krów, owiec lub kóz. Jego najważniejszą zaletą jest wysoka zawartość białka, które stanowi niezbędny budulec w naszym organizmie. Ponadto, dzięki obecności białek, w organizmie możliwe jest wytwarzanie kolagenu i elastyny, które nawilżają i odbudowują zdarty naskórek. Mleko to także źródło witamin (A, B, D, E)
i minerałów (magnez, wapń, fosfor) oraz kwasu mlekowego, który niszczy obecne w skórze bakterie oraz działa złuszczająco. Dzięki temu większość kosmetyków przeznaczonych do problematycznej skóry tłustej lub trądzikowej zawiera w swoim składzie mleko w odpowiednim stężeniu.
Mleko na skórę - przepis na mleczną kąpiel
Aby cieszyć się dobroczynnym działaniem mleka na skórę nie musimy wydawać dużych sum na profesjonalne zabiegi w SPA. Jeśli domowa kąpiel w mleku ma przynieść efekty, wystarczy wlać ok. 4 litrów do wanny pełnej wody, zanurzyć się w niej i relaksować co najmniej 20 minut. Kąpiel można urozmaicać, dodając do niej różne olejki eteryczne lub miód, co zwiększy właściwości nawilżające kuracji.
Mleko na skórę - przepis na mleczną kurację do rąk
Najlepszym sposobem na przywrócenie skórze dłoni gładkości jest zagotowanie trzech szklanek mleka z dwoma łyżkami miodu. Taki naturalny kosmetyk do rąk należy ostudzić i przelać do bardziej poręcznego naczynia, następnie można zanurzyć dłonie, które już po kilku chwilach nabiorą odpowiedniego nawilżenia. Regularne stosowanie maski do rąk z mleka i miodu pozwoli odbudować zniszczoną kondycję skóry.
Mleko na twarz - przepis na domowy tonik z mleka
W tym przypadku, każdego dnia po zmyciu makijażu, zaleca się zamoczonym w mleku wacikiem nacierać twarz i jej okolice. Dzięki temu w niedługim czasie od nałożenia mleka na twarz skóra będzie ściągnięta i sucha – jest to efekt działania mleka, które dzięki swoim właściwościom zwęzi pory i oczyści skórę. Po zmyciu mleka, na skórę należy nałożyć krem do twarzy. Taki zabieg można regularnie powtarzać, a pierwsze efekty będą widoczne już po pierwszym tygodniu stosowania.
Mleko na twarz - przepis na nawilżającą maseczkę z mleka
Podstawowym składnikiem mlecznej maseczki nawilżającej są śniadaniowe płatki kukurydziane, które pozostawia się w misce zalane mlekiem. Odcedzoną masę miesza się i gotową można nałożyć na twarz. W ten sposób po zmyciu uzyskuje się odżywioną, gładką i błyszczącą skórę.
Mleko na twarz - przepis na maseczkę przeciwtrądzikową z mleka
Sekret czystej cery tkwi w połączeniu podgrzanego mleka z trzema łyżkami drożdży. Tak przygotowaną maseczkę do twarzy z mleka należy wystudzić i nałożyć na twarz na ok. 15 minut.
Na WP radarOkazji znajdziesz gotowe maseczki do twarzy na bazie krowiego, owczego lub koziego mleka.
Mleko na włosy - przepis na płukankę z mleka na włosy
Po standardowym umyciu włosów warto przepłukać je w tłustym mleku, a następnie spłukać. Taki zabieg z mleka na włosy znacznie poprawi ich gładkość, nadając im dodatkowy blask i nawilżenie.