Blisko ludziNiewiarygodne, co zrobiła polska szkoła. "Świat będzie na nas patrzył"

Niewiarygodne, co zrobiła polska szkoła. "Świat będzie na nas patrzył"

Zaczęło się w jednym z warszawskich liceów. Dzięki determinacji uczennicy do akcji, która wyraża solidarność z Ukrainą, przyłączyły się szkoły z różnych zakątków świata. Praca nad coverem "We are the World" pozwoliła na współdziałanie młodzieży z Polski, Ghany, Włoch, Australii czy Filipin. Młodzi ludzie wyrazili w ten sposób swój sprzeciw przeciwko wojnie w Ukrainie.

Młodzież z całego świata nagrała piosenkę dla rówieśników z Ukrainy
Młodzież z całego świata nagrała piosenkę dla rówieśników z Ukrainy
Źródło zdjęć: © Liceum Sióstr Nazaretanek w Warszawie

Pomysł na stworzenie czegoś, co wyrazi bunt przeciwko najazdowi wojsk rosyjskich na Ukrainę, pojawił się zaraz po tym, jak jedna z uczennic warszawskiego liceum postanowiła wrócić z mamą do kraju ogarniętego wojną, aby tam pomóc swojej rodzinie. Młodzi ludzie poczuli, że nie mogą siedzieć z założonymi rękami i choćby w taki sposób wyrazić swój sprzeciw przeciwko okrucieństwu Rosjan.

"We are the World" - młodzi ludzie przeciwko rosyjskiej agresji w Ukrainie

Warszawskie Liceum Sióstr Nazaretanek, we współpracy ze szkołami z całego świata, wypuściło teledysk do coveru "We are the World" 1 września 2022 roku. Data publikacji jest oczywiście nieprzypadkowa. Jest to bowiem nie tylko 82. rocznica wybuchu II wojny światowej, lecz także początek roku szkolnego - również w Ukrainie. Polacy kilkadziesiąt lat temu byli w dokładnie takiej samej sytuacji.

We are Ukraine - We Are The World (USA For Africa cover)

"Ta piosenka jest dopiero początkiem"

Premiera utworu to dopiero początek podjętych działań. 21 września w Międzynarodowy Dzień Pokoju wspomniane wcześniej warszawskie liceum zaprezentuje drugi teledysk, w którym udział wezmą młodzi ludzie z kolejnych zakątków świata. W tworzeniu tego klipu może zaangażować się każdy.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że klip jest już w sieci. Przygotowywaliśmy tę akcje jakiś czas i ona się jeszcze nie kończy. Powiedziałabym, że się dopiero zaczyna. Mam nadzieję, że cały świat będzie na nas patrzył i dalej będzie wspierał Ukrainę. Wojna się nie skończyła i musimy o tym pamiętać. Wsparcie duchowe również jest potrzebne. Zachęcam każdego do nagrania swojej wersji utworu - mówi w rozmowie z WP Kobieta siostra Karolina Łuczak z Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek.

Inicjatywę polskich uczennic można śledzić w sieci. Cała akcja promowana jest pod hasztagiem #WeAreUkraine.

Polska inicjatywa pomocy ukraińskiej młodzieży. "Chcemy rozszerzyć projekt na inne kraje"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie