Blisko ludzi"Moja matka miała aborcję". Monika nie potrafi sobie z tym poradzić

"Moja matka miała aborcję". Monika nie potrafi sobie z tym poradzić

"Moja matka miała aborcję". Monika nie potrafi sobie z tym poradzić
Źródło zdjęć: © 123RF
14.07.2019 17:42, aktualizacja: 31.07.2019 12:43

"Jestem przeciwna aborcji. Nie potrafię znieść tego, że ktoś nie potrafi się zabezpieczyć i pozbywa się niewinnego dziecka" – pisze na forum Kafeteria Monika. W czym problem? Okazuje się, że dziewczyna nie zaszła w nieplanowaną ciążę. Dowiedziała się, że jej matka dokonała aborcji.

Matka dziewczyny uznała, że może już powiedzieć córce o swojej przeszłości. Kobieta miała wtedy 20 lat i nie chciała tracić najlepszych lat w pieluchach, i że to była typowa wpadka. Okazało się jednak, że nie wybrała sobie odpowiedniej powierniczki.

Monika jest zbulwersowana postawą matki, tym bardziej, że urodziła się zaledwie kilka lat później. Równie dobrze to ona mogła się nie urodzić.

Dziewczyna zwróciła się do internautów, ponieważ nie potrafi poradzić sobie z emocjami. Jej matka zaczęła zauważać, że córka dziwnie się do niej odnosi. Dotychczas młoda kobieta nie zdobyła się na żaden komentarz.

W tym akurat przypadku, forumowicze stanęli na wysokości zadania. Radzą Monice postawić się na miejscu matki, która być może nie miała pomocy z domu czy zaplecza finansowego, a może była zwyczajnie niedojrzała. Dodają, że nie ma sensu rozpamiętywać "co by było, gdyby" to ona lub jej bracia byli na miejscu tamtego płodu.

"Skąd wiesz, jak ułożyłoby się jej życie po urodzeniu tamtego dziecka? Może to właśnie ciebie by dziś nie było?"

"Nie można powołać na świat dziecka, które miałoby głodować albo zostać oddane do domu dziecka."

"Przestań ją osądzać, nie wiesz jak się wtedy czuła i jak myślała."

Internauci są jednak zgodni, że kobieta nie powinna mówić córce o swojej decyzji sprzed lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta