GwiazdyMołek tłumaczy Kaczyńskiemu, czego potrzebują Polki. "Ja może podpowiem"

Mołek tłumaczy Kaczyńskiemu, czego potrzebują Polki. "Ja może podpowiem"

Magda Mołek
Magda Mołek
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. JPI
22.05.2021 13:31

Magda Mołek zareagowała na wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego na temat tego, dlaczego Polki boją się zachodzić w ciążę. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że jest bezradny w tej kwestii. Dziennikarka wypunktowała, co rząd powinien zapewnić kobietom.

Jarosław Kaczyński rzadko udziela wywiadów. Tym razem zrobił wyjątek i w rozmowie z Interią opowiedział o planach partii rządzącej na najbliższy czas. Oprócz kwestii gospodarczych zapowiedział, że niedługo w rządzie ma znaleźć się więcej kobiet. Ponadto prezes PiS-u przyznał się, że nie wie, jak zaradzić temu, że Polki rodzą mniej i boją się powiększać rodzinę w swoim kraju.

"Wiem, że istnieją te społeczno-gospodarcze przesłanki, które powodują, że kobiety boją się zachodzić w ciążę. (...) Problem jest szerszy i dotyczy mentalności. Nie wiem, jak to zmienić i tu, uczciwie mówiąc, przyznaję się do bezradności" - powiedział Jarosław Kaczyński, prezes partii Prawo i Sprawiedliwość, w rozmowie z Interią.

Magda Mołek punktuje Kaczyńskiego

Na tę wypowiedź nie mogła nie zareagować Magda Mołek. Dziennikarka od lat prężnie działa na rzecz kobiet, walczy o ich dobro oraz prawa. Na Instagramie postanowiła zwrócić się do Jarosława Kaczyńskiego i wytłumaczyć mu, co tak naprawdę Polki powinny otrzymać od państwa, by nie obawiały się zachodzić w ciążę.

"Pan Jarek nie wie, czego potrzebują kobiety!!! Zaskoczone???" - zaczęła swój wpis dziennikarka.

Magda Mołek zareagowała na wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego
Magda Mołek zareagowała na wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego© Instagram @magda_molek

W dalszej części wypunktowała prezesowi PiS-u, za co powinien się zabrać w pierwszej kolejności, by kobietom w Polsce żyło się lepiej.

"To ja może panu Jarkowi podpowiem, czego nam potrzeba: edukacji seksualnej a nie kościelnej, łatwej dostępności do gabinetów ginekologicznych, darmowej, nowoczesnej antykoncepcji pozwalającej zdrowo planować rodzicielstwo, kampanii społecznych, które będą edukować no. o tym, że karmienie w miejscach publicznych to nic złego, pełni praw reprodukcyjnych. Panie Jarku, na początek wystarczy" - napisała na Instagramie Mołek.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl