GwiazdyMonika Olejnik wspomina Miecugowa. Wzruszające zdjęcie

Monika Olejnik wspomina Miecugowa. Wzruszające zdjęcie

Monika Olejnik wspomina Miecugowa
Monika Olejnik wspomina Miecugowa
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Aleksandra Kisiel

27.08.2020 08:29, aktual.: 01.03.2022 13:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grzegorz Miecugow zmarł 3 lata temu. Jak co roku, redakcyjna koleżanka i bliska przyjaciółka, Monika Olejnik wspomina nieżyjącego dziennikarza. Na Facebooku pokazała wzruszające zdjęcie z młodości.

Monika Olejnik przez lata pracowała z Grzegorzem Miecugowem w tych samych redakcjach. Spotykali się na korytarzach Radiowej Trójki, potem oboje pracowali w TVN. O ich wyjątkowej relacji może świadczyć fakt, iż Olejnik przemawiała na pogrzebie Grzegorza Miecugowa. I co roku, w rocznicę śmierci słynnego dziennikarza, 26 sierpnia, ciepło go wspomina.

Monika Olejnik i Grzegorz Miecugow przed laty

W tym roku również opublikowała archiwalne zdjęcie, zapewne zrobione w czasach wspólnej pracy na Myśliwieckiej 3/5/7. Czarno-biały portret przedstawia Miecugowa i Olejnik, patrzą na siebie z serdecznymi uśmiechami. Fotografia jest wzruszająca. Pokazuje dwa tuzy polskiego dziennikarstwa na początku ich zawodowej drogi.

Ale to podpis pod zdjęciem opublikowanym na Facebooku, robi największe wrażenie. "Grzesiu pamiętamy! Dziennikarz, który współtworzył wolne media w Polsce", napisała Monika Olejnik a fotografię opatrzyła hasztagami: profesjonalizm, przyjaźń, demokracja, kultura.

Grzegorz Miecugow od 2011 roku walczył z rakiem płuc. Został pochowany na wojskowych Powązkach.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także