Motorniczy chwycił za telefon. Pokazał, co zostawiła pasażerka

Motorniczy chwycił za telefon. Pokazał, co zostawiła pasażerka

Z komunikacji miejskiej każdego dnia korzysta tysiące osób
Z komunikacji miejskiej każdego dnia korzysta tysiące osób
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Facebook
01.11.2023 11:13, aktualizacja: 01.11.2023 11:39

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie opublikowało na swoim profilu na Facebooku zdjęcia wnętrza jednego z tramwajów. "Po wyjściu z wagonu, m.in. mamy z dzieckiem, zostało mnóstwo śmieci. Motorniczy sam wszystko posprzątał w przerwie między kursami" - czytamy.

Z komunikacji miejskiej w polskich miastach każdego dnia korzystają tysiące osób. I choć teoretycznie każda z nich powinna pozostawić po sobie porządek, zabierając ze sobą wszystkie rzeczy, okazuje się, że nie wszyscy to robią. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia opublikowane przez krakowskie MPK, na których możemy zobaczyć, ile śmieci zostało pozostawionych przez pasażerów. Motorniczy sam je posprzątał.

Zaśmiecony tramwaj

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie opublikowało na swoim profilu na Facebooku zdjęcia wnętrza jednego z tramwajów po kursie, które zostały wykonane przez motorniczego. Jak dowiadujemy się z postu, mężczyzna sam posprzątał tramwaj.

"Po wyjściu z wagonu, m.in. mamy z dzieckiem, zostało mnóstwo śmieci. Motorniczy sam wszystko posprzątał w przerwie między kursami i tramwaj mógł spokojnie przewozić kolejnych pasażerów. Nas tylko zastanawia, czy naprawdę tak trudno jest wysiadając z tramwaju zabrać ze sobą śmieci i wyrzucić do kosza?" - czytamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Prostactwo, chamstwo i brak kultury"

Zdjęcia z tramwaju wywołały sporo emocji. Internauci, którzy wyrazili pod postem swoją opinię, nie ukrywają oburzenia. Część z nich zwraca przede wszystkim uwagę na fakt, że śmieci zostały pozostawione przez matkę z dzieckiem, co według nich zdarza się coraz częściej i wiąże się z "bezstresowym wychowaniem".

"Przykład wychowania przez rodziców. To jest bezstresowe wychowanie Brajanka", "Prostactwo, chamstwo i brak kultury to niestety nadal codzienność w pojazdach komunikacji miejskiej w Polsce. Szkoda, że takiej matce nie jest wstyd. Motorniczy powinien za to dostać premię, bo nie jest od tego, żeby robić za sprzątaczkę" - czytamy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta