Mówią, że lista jego kochanek jest długa. Oto niektóre nazwiska

Zdjęcia białoruskiego prezydenta w towarzystwie młodych kobiet regularnie pojawiają się w przestrzeni publicznej
Zdjęcia białoruskiego prezydenta w towarzystwie młodych kobiet regularnie pojawiają się w przestrzeni publicznej
Źródło zdjęć: © Twitter | @charter_97
oprac. JBR

12.02.2023 14:57, aktual.: 12.02.2023 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alaksandr Łukaszenka oficjalnie ma żonę, jednak zwykle nie pojawia się z nią publicznie. Od lat krążą jednak plotki o jego licznych romansach, a u boku białoruskiego prezydenta regularnie pojawiają się młode, piękne kobiety.

Życie prywatne polityków budzi ogromne zainteresowanie, szczególnie jeśli dotyczy osób na najwyższych stanowiskach. Ciekawość potęgują oczywiście tajemnice, szczególnie jeśli sytuacja rodzinna danego polityka nie jest do końca klarowna, a on sam i jego otoczenie konsekwentnie milczą na ten temat.

Tak jest w przypadku białoruskiego prezydenta. Choć oficjalnie Alaksandr Łukaszenka jest żonaty z Galiną, kobiety od ponad 40 lat nikt nie widział, a prezydenta od dawna otacza wianuszek kobiet.

Życie prywatne Łukaszenki. Tajemnicza żona

Białoruski polityk ożenił się w 1975 roku z Galiną Rodionowna Żauniarowicz, która była jego szkolną miłością. Szybko na świecie pojawił się ich pierwszy syn - Wiktor, a pięć lat później drugi - Dymitr.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Od 1994 roku, czyli od momentu objęcia przez Łukaszenkę urzędu prezydenta, Galina przestała publicznie się pokazywać. Jak przekazywano, kobieta nie chciała przeprowadzać się do Mińska, ceniąc sobie dotychczasowe, wiejskie życie. Z pojawiających się w mediach informacji wynika, że kobieta od bardzo dawna nie była widziana publicznie i rzadko opuszcza dom. Od 2016 roku podobno nikt nie może jej odwiedzać bez wiedzy i zgody męża.

Wianuszek kobiet wokół białoruskiego prezydenta

O ile żona ma żyć w odosobnieniu, tak sam Alaksandr Łukaszenka nie stroni od kobiet, a co pewien czas pojawiają się kolejne doniesienia o jego romansach. Tuż po pierwszym zwycięstwie wyborczym prywatną lekarką prezydenta została Irina Abelska i przez pewien czas towarzyszyła mu wszędzie, także podczas licznych wyjazdów. Kobieta objęła nawet funkcję głównego lekarza w rządowym szpitalu. W 2004 roku Łukaszenka ponownie został ojcem i choć publicznie z synem zaczął pojawiać się dopiero po kilku latach, wielu dostrzega podobieństwo chłopca do Abelskiej. Oficjalnie jednak nigdy nie potwierdzono, kto jest matką Koli.

Później w życiu białoruskiego dyktatora pojawiły się inne kobiety. Także w ich przypadku nie ma oficjalnego potwierdzenia, że były nie tylko współpracowniczkami Łukaszenki, jednak często pojawiały się w jego towarzystwie. Wśród nich znalazły się m.in. piosenkarka Irina Darafiejewa, która została "twarzą Białorusi", mieszkała w prezydenckiej willi, a później została deputowaną do białoruskiego parlamentu.

Jak czytamy w "Fakcie", Łukaszenka ma mieć także słabość do laureatek konkursów piękności, a w jego rezydencji miała gościć Miss Rosji - Swietłana Korolowa. Później u jego boku widziano młodą szatynkę Martę Gołubiewą, której miejsce w 2016 roku zajęła Polina Szuba, pracownica służby protokolarnej. Na Instagramie można zobaczyć, jak kobieta tańczy z Łukaszenką na białoruskim balu wiedeńskim. Jak utrzymują media, we wspomnianej służbie protokolarnej pracuje więcej pięknych kobiet.

Istotną postacią ma być także Miss Białorusi z 2018 roku - Maria Wasiliewicz, która w ostatnich wyborach została najmłodszą deputowaną do państwowego parlamentu, a o "romantycznej relacji" 22-latki z Łukaszenką wspomniał m.in. "The Times". Sama zainteresowana zaprzeczyła tym doniesieniom, jednak - jak czytamy w "Fakcie" - kobieta regularnie pojawia się u boku prezydenta.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także