FitnessMuzyka do ćwiczeń – jak wybrać piosenki do ćwiczeń?

Muzyka do ćwiczeń – jak wybrać piosenki do ćwiczeń?

Muzyka do ćwiczeń – jak wybrać piosenki do ćwiczeń?
Źródło zdjęć: © iStock.com | shironosov

13.11.2018 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Muzyka do ćwiczeń to sprawdzony sposób, aby zwiększyć efektywność treningów. Muzyki treningowej można słuchać ćwicząc w domu, na siłowni, sali fitness czy podczas treningów na świeżym powietrzu. Jakie piosenki do ćwiczeń warto wybierać? Co daje słuchanie muzyki podczas treningów?

Co daje muzyka do ćwiczeń?

Piosenki do ćwiczeń potrafią zmobilizować do aktywności fizycznej nawet miłośników kanapy i telewizora. Muzyka może wpływać na tempo ćwiczeń, długość treningów i motywować do działania. Dzięki temu szybciej zobaczymy efekty swojej pracy w postaci utraty niepotrzebnych kilogramów. Muzyka do ćwiczeń powinna być odpowiednio dobrana. Najlepiej, jeśli składa się z utworów, które lubimy.

Piosenki do ćwiczeń – na co zwrócić uwagę?

Wybierając muzykę do ćwiczeń, powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj dyscypliny sportowej. Do niektórych aktywności nie pasuje głośna, szybka muzyka. I odwrotnie. Istnieją takie sporty, do których spokojna muzyka najzwyczajniej się nie nadaje. Warto zauważyć, że często zaraz po wejściu na siłownię lub do klubu fitness słyszymy muzykę pasującą do miejsca i wprowadzającą nas w dobry nastrój.

Już podczas treningu powinniśmy mieć przygotowaną muzykę do ćwiczeń, tak aby nie odrywać się od ćwiczeń, szukając kolejnego kawałka. Dobrym pomysłem jest przygotowanie tylu playlist, ile sportów uprawiamy.

Spokojna muzyka do jogi

Spokojna muzyka wpływa korzystnie na samopoczucie po treningu. Dzięki niej możemy zrelaksować się i wyciszyć. Taki rodzaj muzyki sprawdzi się również podczas jogi. Wtedy nie tylko pozwali nam się skupić na medytacji, ale też zainspiruje i wyzwoli wewnętrzną energię. Spokojna muzyka obejmuje najczęściej delikatne odgłosy połączone ze śpiewem ptaków, czy innymi dźwiękami natury. Ten rodzaj muzyki podczas ćwiczeń powinien redukować zmęczenie i koić nerwy.

Muzyka do ćwiczeń siłowych

Muzyka do ćwiczeń siłowych powinna przede wszystkim motywować i wywoływać uśmiech po treningu. Szukając odpowiednich utworów, powinniśmy zwrócić uwagę na ich długość. Zbyt długie utwory znacznie szybciej mogą się nam znudzić. Jeżeli mamy taką możliwość, połączmy wybrane utwory ze sobą w taki sposób, aby były płynne. Jeżeli nie wiemy, jaka muzyka doda nam siły, możemy skorzystać z już przygotowanej playlisty, albo kupić płytę z piosenkami na siłownię.

Muzyka fitness

Muzyka na fitness powinna charakteryzować się odpowiednią szybkością. Osoby, które ćwiczą aerobik, tempo oraz kroki dostosowują do określonego utworu. Nierzadko taka muzyka jest skoczna, a także rytmiczna. Podczas zajęć fitness możemy ćwiczyć do hitów, które puszczają rozgłośnie radiowe. Jeżeli korzystamy z zajęć grupowych, odpowiednią składankę powinna przygotować wcześniej osoba prowadząca zajęcia.

Sprzęt do słuchania piosenek

Podczas ćwiczeń możemy słuchać piosenek z różnych źródeł. Jeżeli lubimy biegać, warto zaopatrzyć się w słuchawki otwarte, bezprzewodowe lub dokanałowe, które podepniemy do telefonu komórkowego. Dobrym rozwiązaniem jest zakup odtwarzacza mp3 lub mp4. Ćwiczenia w domu umili nam muzyka puszczana z głośników, w tym z głośników bezprzewodowych.

Muzyka do ćwiczeń - przykłady

Poniżej znajdziesz przykłady utworów idealnych do ćwiczeń:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także