Blisko ludziMycie piekarnika to twoja zmora? Poznaj trik, który to ułatwi

Mycie piekarnika to twoja zmora? Poznaj trik, który to ułatwi

Sposób ułatwiający mycie piekarnika
Sposób ułatwiający mycie piekarnika
Źródło zdjęć: © Getty Images | Jevtic
27.10.2021 12:31

Mycie piekarnika z pewnością nie należy do łatwych i przyjemnych czynności. Aby doczyścić go z przypalonych resztek, często trzeba się namęczyć. Jednak tu po raz kolejny z pomocą przychodzi internet, a raczej jego użytkownik, który na TikToku pokazał, jak ułatwić sobie to zadanie za sprawą jednego przycisku.

Sprzątanie kuchni jest często czynnością bardzo męczącą i czasochłonną, szczególnie w momencie, gdy zabieramy się za gruntowne porządki, które obejmuje mycie lodówki lub piekarnika. To drugie urządzenie stanowi szczególne wyzwanie. Usunięcie przypalonych w piekarniku resztek jedzenia nie jest łatwe, podobnie jak wyczyszczenie jego szyby z tłustych zacieków. Jednak jak się okazuje, istnieje sprytny sposób, który może znacząco ułatwić to zadanie. Mało kto o nim wie. 

Chodzi o przycisk we wnętrzu piekarnika 

Czyszczenie piekarnika to wyzwanie, którego niestety raz na jakiś czas trzeba się podjąć. Warto wtedy skorzystać z prostego triku. Pokazał go pewien mężczyzna w filmiku na TikToku. Chodzi w nim głównie o możliwość dokładnego umycia szyby z piekarnika. Zgodnie z jego instrukcjami wystarczy zablokować drzwi piekarnika przy pomocy dwóch zawiasów, a następnie znaleźć przycisk, który znajduje się w lewym górnym rogu drzwiczek. Po jego naciśnięciu jesteśmy w stanie zdjąć górną, podłużną część i wyciągnąć szybę z piekarnika, by dokładnie ją umyć jako zupełnie osobny element. 

Internauci są zachwyceni tym rozwiązaniem 

Filmik polskiego tiktokera, w którym przedstawia ten sprytny sposób na ułatwienie sobie mycia piekarnika, stał się absolutnym hitem. Do tej pory obejrzały go prawie 2 miliony osób. Niektórzy swoje zdziwienie, a także entuzjazm wyrazili w komentarzach. "A ja myślałam, że nigdy nie umyję tej szyby", "O tą szybę mi chodziło, żeby ją wyjąć i umyć. Teraz już wiem jak. Dziękuję", "Od razu poleciałam to sprawdzić. Pierwszy raz umyłam te szyby nareszcie" – pisali w komentarzach. 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta