UrodaNa co zwrócić uwagę przy wyborze studia piercingu?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze studia piercingu?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze studia piercingu?
Źródło zdjęć: © iStock.com | lowk

18.07.2018 13:06, aktual.: 19.10.2018 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piercing jest jedną z najpopularniejszych form ozdabiania ciała, polegającą na wykonywaniu przekłuć w różnych miejscach ciała, najczęściej w: uszach, nosie, języku, brzuchu i miejscach intymnych. Przy wykonywaniu piercingu bardzo ważna jest higiena zabiegu i technika wykonywania przekłucia. Z tego powodu istotny jest wybór renomowanego studia piercingu.

Profesjonalny piercer - jak go rozpoznać?

Osoby, które zdecydowały się na wykonanie piercingu w pierwszej kolejności, powinny zająć się wyborem renomowanego studia piercingu. Wbrew pozorom rozpoznanie takiego salonu nie jest zbyt łatwym zadaniem. Niestety wiele osób bez odpowiednich kwalifikacji zabiera się za tę trudną sztukę, jaką jest piercing.

Niezbyt dobrym i polecanym rozwiązaniem jest udanie się na przekłuwanie części ciała do kosmetyczki. Przeważająca większość kosmetyczek zajmuje się piercingiem jedynie na podstawie kilkugodzinnego szkolenia. Profesjonalny piercer legitymuje się licznymi certyfikatami z zakresu przekłuwania określonych części ciała. Taka osoba ma również świadomość wskazań i przeciwwskazań do piercingu, a także wiedzę na temat technik przekłuwania ciała i przygotowania stanowiska pracy. Przed wyborem studia piercingu warto wcześniej poczytać opinie na mediach społecznościowych i forach internetowych.

Przygotowanie stanowiska pracy przy piercingu

Podstawową cechą charakteryzującą profesjonalne studio piercingu jest utrzymanie stanowiska pracy w czystości. Zachowanie odpowiedniej higieny podczas wykonywania zabiegu jest jedną z podstawowych zasad profesjonalnych piercerów. Przed podjęciem decyzji o wyborze studia piercingu warto wcześniej udać się do kilku tego typu miejsc i porozmawiać z osobą, która zajmuje się przekłuwaniem ciała. Warto przy tym zwrócić uwagę, czy w studiu znajduje się autoklaw — przyrząd do sterylizacji narzędzi. Przy okazji można również poprosić o pokazanie tych narzędzi — nie ma w tym nic dziwnego. Profesjonalista powinien mieć ich całą gamę: począwszy od kleszczyków z różnymi końcówkami, przez jednorazowe igły i wenflony, aż po specjalistyczne igły do przekłuć o różnej długości i grubości.

Higiena podczas piercingu

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu przekłucia ciała i wyborze studia piercingu warto zapoznać się z konsekwencjami zabiegu bez zachowania podstawowych zasad higieny. Najgroźniejszą z nich są zapalenia, które wymagają antybiotykoterapii i długotrwałego leczenia. Szczególnie dotkliwe są zapalenia w miejscach intymnych. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, czy piercer sterylizuje narzędzia, a także, czy używa jednorazowych rękawiczek.

Sprawdź ofertę kolczyków do pępka na WP radarOkazji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także