Trwa ładowanie...
d4fm6l8
Informacja prasowa
#ŻYĆLEPIEJ

Najaktywniejsze targi w Polsce

Kulturyści, fitnesski, pole dancerzy, zawodnicy muaythai i karate, trenerzy personalni, instruktorzy fitness, street workerzy oraz fani aktywnego spędzania wolnego czasu spotkają się w Targach Kielce od 22 do 23 kwietnia. Druga edycja FIT Weekend zapowiada się imponująco. Połączenie targów i prestiżowych zawodów sportowych sprawdziło się w Targach Kielce. Miniona edycja FIT Weekendu przyciągnęła ponad 6 tysięcy zwiedzających. Tegoroczny program to jeszcze większa dawka sportowej rywalizacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najaktywniejsze targi w Polsce
(Facebook.com)
d4fm6l8

Polacy coraz chętniej korzystają z bogatej oferty klubów fitness, a tendencje potwierdza najnowszy raport „The European Health & Fitness Market 2016”, przygotowany przez firmę doradczą Deloitte we współpracy z organizacją EuropeActive. Europejski rynek fitness wart jest obecnie 26,7 mld euro. Rodzimy rynek należy do najszybciej rozwijających, ale równocześnie zaliczany jest do tych z największym potencjałem. W 2015 roku przychody klubów fitness w Polsce wyniosły 3,65 mld zł, a liczba członków 2,77 mln osób. W Polsce istnieje obecnie 2 520 klubów fitness, gdzie wśród siłowni sieciowych to Pure Jatomi – partner targów FIT Weekend, posiada największą liczbę klubów, tj. 37. Silną pozycję na rynku zajmują małe, lokalne siłownie i kluby fitness. Dzisiejsze raporty pokazują, że słowa Mike’a Balfoura, twórcy siłowni Pure okazały się prorocze – do Polski przyszła moda na bycie FIT.

Rosnące zainteresowanie wydarzeniami branży fitness

Stare przysłowie mówi „czym dalej w las, tym więcej drzew”. Można odnieść to również do branży fitness w Polsce. Czym większe zainteresowanie aktywnością fizyczną, zbilansowaną dietą, dbaniem o swoją sylwetkę, tym więcej wydarzeń, które w jednym miejscu skupiają osoby poszukujące wiedzy, jak efektywnie rozpocząć swoja przygodę z aktywnym trybem życia, jak i te, które w takim trybie już żyją. Przykładem jest kwietniowy FIT Weekend w Targach Kielce – największe wydarzenie multisportowe połączone z targami suplementów, odżywek, odzieży i akcesoriów sportowych w południowej części Polski.

d4fm6l8

Mistrzowie sportów sylwetkowych zawitają do Kielc

Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness, których głównym organizatorem jest Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego to najwyższe rangą wydarzenie skupiające wokół siebie najlepszych i najwytrwalszych przedstawicieli sportów sylwetkowych. Już po raz czwarty zagoszczą oni w Targach Kielce. Na jednej scenie o tytuł Mistrza będzie rywalizować ponad 130 zawodników i zawodniczek w kilku różnych kategoriach - od kulturystyki klasycznej, przez plażową aż po fitness bikini.

Sztanga dla zawodowców, jak również amatorów!

Równolegle z Mistrzostwami w Kulturystyce i Fitness do Targów Kielce spłynął Puchar Polski w Wyciskaniu Klasycznym Leżąc, nad którym pieczę ma klub sportowy „Olimp” Zabrze. Wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej (niepoprawnie nazywanej płaską) należy do ulubionych ćwiczeń siłowych górnej części ciała. W zawodach uczestniczyć mogą zawodnicy, reprezentanci klubów sportowych – członków PZKFiTS, po okazaniu podczas weryfikacji, ważnej licencji zawodnika PZKFiTS lub przedłożeniu kompletnego wniosku o wydanie licencji potwierdzonego przez klub. Skomplikowana ścieżka, jaką trzeba przejść, by wystartować w pucharze ogranicza znacznie liczbę osób biorących udział w tych zawodach.
Tymczasem, po raz pierwszy w Polsce Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego zaprasza KAŻDEGO kto jest „na TY” za sztangą do „Bench Press Challenge”, czyli nic innego jak - Debiuty w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć zmagania zupełnie nowych zawodników i zawodniczek, którzy w przeciwieństwie do Pucharu Polski nie muszą być nawet zrzeszeni w żadnym Klubie Sportowym i nie posiadają licencji zawodnika PZKFITS.

d4fm6l8

Zakręć się wokół nas – pole dance na sportowo!

II edycja POLE DANCE SHOW zwróciła uwagę ponad 160 pole dancerów, którzy wysłali swoje zgłoszenie. – Święto pole dance odbywać się będzie przez trzy dni – od piątku 22 kwietnia do niedzieli 24 kwietnia – opowiada Marta Janda, właścicielka szkoły pole dance May Way PDS oraz inicjatorka wydarzenia. - W piątek zobaczymy ponad 50 amatorów. W sobotę będziemy mieli okazję oglądać kwalifikacje do mistrzostw świata pole sport w ramach I Mistrzostw Polski Pole Sport, czyli sportowej odmiany pole dance. Niedziela będzie najważniejszym dniem, zobaczymy ponad 50 uczestników walczących w 6 kategoriach (dzieci, juniorzy, duety, mężczyźni, kobiety profesjonalistki i exotic). To będzie artystyczna odsłona pole dance. Po raz pierwszy stworzyliśmy kategorię dla dzieci. W składzie jury międzynarodowe gwiazdy Natalia Tatarinsteva, Slava Ruza, Anna Valfsson – dodaje organizatorka.
Pierwsza edycja wydarzenia cieszyła się ogromnym powodzeniem. Goście, którzy w Centrum Kongresowym Targów Kielce spędzili cały dzień oglądając zmagania uczestników, wspominają pozytywnie swoje często pierwsze spotkanie z tą aktywnością i już rok temu zapowiedzieli, że pojawią się tu ponownie.

Wschodnie sztuki walki – budują nie tylko charakter!

Ogólnopolska Liga Muyathai oraz Grand Prix Polski Karate Kyokushin to kolejne warte uwagi spotkania w ramach FIT Weekend 2017.
– Ogólnopolskie zawody odbędą się pod patronatem Polskiego Związku Muaythai – mówi Rafał Maciaszek, koordynator Ligii i założycie Sekcji Sportów Walki Klincz. – W kwietniowych zawodach wezmą udział zarówno profesjonalni zawodnicy, jak i ci mniej zaawansowani. Spodziewamy się około 100 zawodników czynnie biorących udział w walkach. Liga będzie również promowała kampanię „Muaythai przeciw narkotykom”.
Z kolei karatecy, zaproszeni do udziały w Grand Prix po raz pierwszy wystąpią w Targach Kielce. Organizatorem wydarzenia jest Świętokrzyskiego Klubu Karate Kyokushin.

d4fm6l8

Jatomi Fitness Festiwal, strefa workout, targi odżywek i akcesoriów sportowych… jeszcze więcej atrakcji

Trudno na jednym oddechu wymieć wszystkie atrakcje, jakie czekają na zwiedzających od 22 do 23 kwietnia w Targach Kielce. We współpracy z uznanymi ośrodkami promującymi sportowe dyscypliny program II edycji FIT Weekendu, na tle innych wydarzeń tej branży w Polsce, może poszczycić się wysokiej rangi poziomem zawodów. Co za tym idzie, w kwietniu do Kielc zjadą się silni reprezentanci różnych dziedzin i to tutaj będzie można spotkać swoich idoli, którzy motywują do wytrwałej pracy nad sobą. Warto już dziś zaplanować udział w wydarzeniu. Multisportowym wydarzeniom towarzyszą targi, gdzie na stoiskach czołowych marek rynku odżywek będzie można uzupełnić sportową garderobę i zadbać o odpowiednią suplementację.

Rozgrzewka przed FIT Weekendem w Galerii Echo

Dla niezdecydowanych i szukających jeszcze silniejszych argumentów, dlaczego warto wziąć udział w FIT Weekendzie zapraszamy do udziału w evencie „Rozgrzewka przed FIT Weekendem”. Prezentacja walk muaythai i karate, pole dance oraz przegląd technik treningowych pod okiem trenerów personalnych Jatomi Fitness to tylko niektóre atrakcje. Zapraszamy 8 kwietnia, Galeria Echo.

d4fm6l8

Podziel się opinią

Share

d4fm6l8

d4fm6l8