Trwa ładowanie...

Najmodniejsza koloryzacja na wiosnę 2018

Jaki kolor nosić na głowie, aby poczuć się młodziej? Jakie są najmodniejsze kolory włosów, na które warto zwrócić uwagę? Nie jest już modny ani płaski platynowy blond, ani matowa czerń czy marchewkowa rudość – teraz na czasie są naturalne kolory ze świetlistymi refleksami i naturalną bazą koloru. To jeden z prostych i trwałych sposobów na rozświetlenie twarzy i odmłodzenie.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Najmodniejsza koloryzacja na wiosnę 2018
Źródło: iStock.com
d3krjl0

Najmodniejsza koloryzacja, która skutecznie odmładza – naturalne refleksy i głębokie kolory

Modne włosy nie odróżniają się wyglądem od naturalnych pasemek, a nowoczesna domowa koloryzacja pozwala na uzyskanie dowolnego efektu. Najlepszym i najmodniejszym wyborem w trendach fryzjerskich będą w najbliższym czasie świetliste refleksy.

Większość kobiet ma naturalnie niejednolity kolor włosów. Włosy naturalnie rozjaśniają się pod wpływem słońca, więc po lecie modną koloryzację mamy za darmo. Zimą włosy stają się naturalnie jednolite. Wtedy warto zastosować trik odmładzający w postaci jaśniejszych refleksów i naturalnie wyglądających pasemek. Ten efekt odejmuje lat, w przeciwieństwie do gładkich kolorów jak matowa czerń i płaskie blondy.

123RF.COM
Źródło: 123RF.COM

Jaki odcień refleksów do jakich włosów?

Jasne oczy i jasna cera? Dobrym wyborem będą jasne kolory dopasowane odcieniem do tonacji cery. Ciepły odcień skóry – kolory cieplejsze, na przykład modny jesienią 2017 odcień słonego karmelu. Panie o typie urody klasycznej wiosny mogą z kolei sięgnąć po jasne odcienie chłodnego blondu. Tu nadal popularne będą platynowe pasemka. Kolor nie musi być płaski! Jednolita koloryzacja na jasny blond zdążyła nam się już przejeść i nie każdy wygląda w niej korzystnie. Jasne pasma w kolorze blondu pasują do większości kolorów włosów, pod warunkiem, że przejścia koloru zostały wykonane starannie, a odcień dobrał profesjonalista. Modny będzie na przykład chłodny, nordycki blond.

Najgorszym kolorem włosów dla osób o jasnej karnacji, delikatnych rysach twarzy i jaśniejszych oczach są kolory ciemne, a w szczególności odradza się czerń. Ten kolor postarza, podkreśla zmęczenie, niekorzystnie zaostrza rysy twarzy i wizualnie zmniejsza objętość włosów.

Dla zdeklarowanych brunetek mamy dwie propozycje. W palecie brązów będzie modna połyskliwa czekolada. Jeśli ciągnie nas w stronę intensywnych kolorów – polecamy głębokie brązy z akcentami rudości. Matowa, aksamitna czerń nie będzie w najbliższym czasie na topie.

koloryzacja włosów 123RF.COM
koloryzacja włosów Źródło: 123RF.COM, fot: 123RF.COM

Jak lepiej kontrolować domową koloryzację?

Farbując włosy w domu, odświeżając kolor lub robiąc refleksy domową metodą, warto zachować ostrożność. Bywa, że efekt koloryzacji jest mocno zależny od tego, w jakiej kondycji są nasze włosy. W takiej sytuacji, jeśli trzymamy farbę na włosach np. przez 25 minut dla włosów w dobrej kondycji, dla cienkich i zniszczonych kosmyków w zupełności wystarczy 15 lub maksymalnie dwadzieścia minut koloryzacji. Co, jeśli koloryzujesz same końcówki? Prostym sposobem na to, aby farba lepiej trzymała się kosmyków, jest jej odpowiednia konsystencja – w tym celu wybieramy farbę o konsystencji żelu.

unsplash.com
Źródło: unsplash.com, fot: Oladimeji Ondusi
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3krjl0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3krjl0
d3krjl0