Najstarszy żyjący kot pobił rekord Guinnessa. Ma prawie 27 lat

Najstarszy żyjący kot pobił rekord Guinnessa. Ma prawie 27 lat

Najstarszy żyjący kot na świecie ma prawie 27 lat
Najstarszy żyjący kot na świecie ma prawie 27 lat
Źródło zdjęć: © CATS PROTECTION, guinness world records
25.11.2022 12:38, aktualizacja: 25.11.2022 12:49

Flossie, bo tak nazywa się 26-letnia kotka, 24 listopada 2022 roku oficjalnie została najstarszym kotem na świecie. Jednocześnie kotka została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Mimo tego, że kot słabo widzi i jest głuchy, jego opiekunka mówi, że wciąż ma w sobie wiele czułości, którą chętnie okazuje.

26-letnia kotka Flossie ma się całkiem dobrze

26-letnia Flossie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa mieszka wraz ze swoją opiekunką w miejscowości Orpington w Wielkiej Brytanii. Jak się jednak okazuje, jej obecna opiekunka adoptowała ją, dopiero gdy Flossie miała 23 lata. Jej pierwszym opiekunem była bowiem pracownica szpitala w miasteczku Merseyside, która znalazła ją niemal na ulicy. 

10 lat później po śmierci ówczesnej opiekunki Flossie, zaadoptowała ją jej siostra. Po kolejnych 14 latach niestety jej opiekunka zmarła, a Flossie trafiła do syna jednej z sióstr. Ze względu na to, że jej opiekun nie mógł wtedy poświęcić zwierzęciu odpowiedniej ilości czasu, oddał Flossie do adopcji, skąd trafiła do swojej obecnej opiekunki. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W rozmowie z opiekunka Flossie wyznała, że kotka "ma wszystko, czego chce". Kobieta stara się, by jej ostatnie lata życia, były najlepszymi, jakie przeżyła.

Chce mieć pewność, że ma dobre życie - powiedziała Vicki, opiekunka kotki w rozmowie dla Księgi Rekordów Guinnessa. (...) Od początku wiedziałam, że Flossie jest wyjątkowym kotem, ale nie wyobrażałam sobie, że będę dzielić dom z rekordzistką świata – dodała.

Flossie a najstarszy kot świata. Ile brakuje 27-letniej kotce?

Przypomnijmy, że najstarszy kot świata, jaki kiedykolwiek żył to Creme Puff z amerykańskiego miasta Austin w stanie Teksas. Rekordzista urodził się 3 sierpnia 1967 roku i żył aż do 6 sierpnia 2005 roku. Najdłużej żyjący kot świata dożył więc aż 38 lat, a więc niemal o 11 lat więcej od Flossie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także