Natychmiast wyrzuć stare majtki. Ginekolog bije na alarm

Wyrzuć stare majtki do kosza
Wyrzuć stare majtki do kosza
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Ivchik

28.07.2023 18:50, aktual.: 29.07.2023 10:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rok, dwa, a może pięć? Czy majtki mają swój termin przydatności? Wszyscy wiedzą, że bieliznę należy zmieniać przynajmniej raz dziennie i prać przed ponownym założeniem. Ale kiedy powinniśmy wyrzucić majtki? Ginekolodzy rozwiewają wątpliwości.

W twojej szafie jest bielizna, którą kupiłaś kilka lat temu? Okazuje się, że ma to wpływ na twoje zdrowie intymne. Kiedy wymienić majtki na nowe?

Czy bielizna ma czas przydatności?

Ginekolog dr Taraneh Shirazian podkreśla, że regularna wymiana bielizny jest zalecana ze względów komfortu i minimalizowania ryzyka potencjalnych problemów. Wilgoć, która zatrzymuje się w starych majtkach, może prowadzić do reakcji alergicznych lub infekcji. Dlatego warto wyrzucić starą bieliznę, szczególnie taką, która jest zużyta lub zniszczona.

Profesor Philip Tierno zaznacza, że co prawda bielizna nie ma określonej "daty ważności", ale warto zwracać uwagę na jej stan. Gdy zauważymy dziury, zużyte gumki lub inne uszkodzenia, to znak, że nadszedł czas na pozbycie się tych majtek. Warto inwestować w bieliznę z dobrej jakości tkanin, takie jak bawełna, która jest przewiewna i pomaga utrzymać odpowiedni poziom wilgoci w okolicach intymnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jakie majtki polecają ginekolodzy?

Ginekolodzy zalecają noszenie majtek wykonanych z naturalnych, przewiewnych tkanin, takich jak bawełna. Tkaniny syntetyczne mogą zatrzymywać wilgoć, co sprzyja rozwojowi bakterii i może prowadzić do podrażnień. Należy również unikać noszenia zbyt obcisłej bielizny. Może ona zwiększać wilgotność w okolicy narządów płciowych, potęgując ryzyko nawracających infekcji.

Dobre dla zdrowia jest też spanie bez majtek. Pozwala na swobodny przepływ powietrza w okolicach intymnych i zmniejsza wilgotność, która sprzyja rozwojowi drożdżaków i bakterii. Dla wielu kobiet jest to również synonim wygody i komfortu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (46)
Zobacz także