Trwa ładowanie...
dkbbrq8

Nauczycielka chodziła 100 dni w tym samym ubraniu. Chciała dać uczniom lekcję

Julia Mooney chciała przekazać swoim uczniom ponadczasowe wartości. Dlatego zdecydowała się na kontrowersyjny projekt, który zajął jej 100 dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Julia chodziła w jednej sukience przez ponad 3 miesiące
Julia chodziła w jednej sukience przez ponad 3 miesiące (Instagram.com)
dkbbrq8

Julia Mooney, 34-letnia nauczycielka z Filadelfii nosiła ten sam strój przez sto dni, piorąc go tylko "w razie potrzeby". Jej celem było udowodnienie, że "nie jesteś tym, co nosisz".

34-latka, która jest nauczycielką w podstawówce, miała nadzieję, że zainicjuje dyskusję wśród swoich uczniów, przyjaciół i współpracowników na temat presji rówieśników, by kupować modne ubrania, z jaką muszą mierzyć się dzieci.

"Wyzwanie, które przedstawiam, brzmi: pomyślmy zanim kupimy, ubieramy, odrzucamy i kupujemy ponownie. Czy możemy kupić używane ubrania? Kupuj odpowiedzialnie? Kupuj MNIEJ? Nauczyć się zszywać zniszczone rzeczy (przestań potrząsać głową, nasze babcie robiły to cały czas, więc ty też możesz. Chłopcy też)? Czy naprawdę potrzebujemy tak wielu nowych ubrań? Czy tylko utrwalamy kulturę, która ocenia nas w oparciu o to, co mamy na sobie, a nie za to, co robimy? Co by było, gdybyśmy zużyli tę energię, starając się być dobrymi, interesującymi ludźmi, zamiast próbować WYGLĄDAĆ dobrze i interesująco?" - napisała Julia na swoim profilu na Instagramie.

O wyzwaniu #oneoutfit100days stało się głośno w całym kraju, a do Julii zaczęli dołączać inni nauczyciele, w tym jej mąż, Patrick, nauczyciel historii w liceum.

dkbbrq8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #ZadbanaPolka. 7 kobiet, 7 historii i jedno hasło: "Jestem, jaka chcę być"

dkbbrq8

Podziel się opinią

Share

dkbbrq8

dkbbrq8